abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1799 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Probouzeni tiskarny HP LJ

    22.5.2003 16:32 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Probouzeni tiskarny HP LJ
    Přečteno: 164×
    Ahoj, mam problem s tiskarnou HP LaserJet 5L. Pokud se nejakou dobu netiskne, tiskarna se uspi a pri prichodu pozadavaku na tisk se odmitne probudit. Kdyz se probere rucne tlacitkem na vysouvani papiru, tiskne nesmysly, dokud se nevytahne napajeni.

    Tiskne se na ni po siti pres Sambu a CUPS (RedHat 8), klienti jsou Win98SE. Ovladac je RAW nebo LJ4. Kdyz se tiskne z WinXP-SP1, tiskarna se probere bez problemu. Na predchozim serveru se tisklo z Redhatu 7.1 pres LPRng a i pro Win98 klienty bylo vsechno v poradku. Kdyz se tiskarna rucne probere tlacitkem a tiskova uloha se odesle az pote, tisk probehne bez problemu.

    Tiskarna je pripojena na paralelni port EPP a je jedno, jestli je to onboard radic, nebo ISA multikarta. Na onboard portu byla tiskarna uz za doby RH 7.1 (identicka deska, identicke nastaveni BIOSu - alespon jsem o tom presvedcen)

    Kernel obcas hlasi Spurious Interrupt 7, ale podle konference (at uz na abicku, nebo na kernel.org) je to udajne neskodne.

    V cem to muze byt? V nastaveni portu, v tiskovem systemu nebo necem uplne jinem?

    Dik, Jirka

    Odpovědi

    23.5.2003 15:18 houba
    Rozbalit Rozbalit vše Probouzeni tiskarny HP LJ
    25.5.2003 10:48 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Probouzeni tiskarny HP LJ
    hmm, dik - ale nejde tam vyhledavat. googlovat jsem uz samozrejme zkousel, ale asi jsem sam, kdo ma takhle zvlastni problem. B-(
    2.9.2003 15:46 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Probouzeni tiskarny HP LJ
    Problem jsem zrejme vyresil - a to pomerne jednoduse: upgrade CUPS. Pouzival jsem ten z RH8, upgradoval jsem podle Erraty u RedHatu a zatim se to tvari OK. (duvod upgradu byl crash CUPSu) Jak jsem starej, tak jsem blbej. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.