Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký nástroj, kterým bych byl schopen jednoduše monitorovat z linux prostředí windows systém.
Jde mi například o bezpečnostní aktualizace na MS, instalovaný SW, atp, tak abych byl schopen si z linuxu toto zjistit.
Věřím, že spousta linuxových správců sítě musí občas řešit podobný problém, a tak než se do něčeho pustím, bych rád znal nároz odborné veřejnosti.
no,,, jako jo ... :) ale rdesktop si nenascriptujes... VPN problem neresi - servery mam na lokalni siti.
Jde mi o to, ze z linuxu chci spustit script XY, ktery se mi dotaze toho win serveru a vyplivne mi seznam instalovaneho SW nebo treba aktualizaci.... resi toto nekdo?
obavam se, ze rdesktop a vpn je pomerne dobra rada, protoze na windows je to obecne pomerne roztristene...
pokud chcete videt jak probihalo automaticke zaplatovani, tak musite do event logu (pripadne pod windows byva adresar SoftwareDistribution a tam je nejaky ten log), instalovane zalezitosti byvaji k nalezeni v control panelu 'pridat odebrat programy' ev. 'programy a funkce' (ale ne vzdy)
pokud chcete mit prehled o dostupnych aktualizacich od ms, tak musite na jejich web, nebo mit rozbehany wsus (tam lze nastavit jednoduche mailove reportovani)
dalsi programy si resi akualizace nezavisle, nebo je neresi vubec...
tak musite do event loguKeby čírou náhodou mal niekto záujem, tak mu môžem poskytnúť linuxový program, ktorý dokáže prečítať súbor .evt a vypísať jeho obsah. (Možno ma to konečne donúti vystaviť to niekde na webe
ping , openssh, telnet..
NN
Novell ZENworks. Ale je to enterprise řešení, tedy drahé. Zato špička v oboru. Na Linuxu server, na Windows klienti a celé se to ovládá přes webové rozhraní i s podporou pro VNC jakýmkoliv VNC viewerem.
pomoci snmp a nagiosu umim z linuxu hlidat dostupnost nekterych sluzeb, pripadne volne misto na disku, zatez a podobne, ale dostupne a instalovane aktualizace nejak ne (ale ani jsem se o to dosud nijak aktivne nesnazil)
nicmene pokud to mate rozbehane, tak by me docela zajimalo jak to resite...
mate pravdu - je to tam
.iso.org.dod.internet.mgmt.mib-2.host.hrSWInstalled.hrSWInstalledTable.hrSWInstalledEntry.hrSWInstalledName
.1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.2
(respektive je toho vic pod .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1 od .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.1 az po .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.5)
diky za nasmerovani a odhaleni tohoto mysteria
Mám v bookmarkách už dlouhou dobu tento odkaz http://www.root.cz/zpravicky/script-start-community-2-0/. Ale nikdy jsem nenašel čas to prozkoumat.
Takže pokud se toho někdo ujme a pak sem dá vědět bude to perfektní
Tiskni
Sdílej: