Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký nástroj, kterým bych byl schopen jednoduše monitorovat z linux prostředí windows systém.
Jde mi například o bezpečnostní aktualizace na MS, instalovaný SW, atp, tak abych byl schopen si z linuxu toto zjistit.
Věřím, že spousta linuxových správců sítě musí občas řešit podobný problém, a tak než se do něčeho pustím, bych rád znal nároz odborné veřejnosti.
no,,, jako jo ... :) ale rdesktop si nenascriptujes... VPN problem neresi - servery mam na lokalni siti.
Jde mi o to, ze z linuxu chci spustit script XY, ktery se mi dotaze toho win serveru a vyplivne mi seznam instalovaneho SW nebo treba aktualizaci.... resi toto nekdo?
obavam se, ze rdesktop a vpn je pomerne dobra rada, protoze na windows je to obecne pomerne roztristene...
pokud chcete videt jak probihalo automaticke zaplatovani, tak musite do event logu (pripadne pod windows byva adresar SoftwareDistribution a tam je nejaky ten log), instalovane zalezitosti byvaji k nalezeni v control panelu 'pridat odebrat programy' ev. 'programy a funkce' (ale ne vzdy)
pokud chcete mit prehled o dostupnych aktualizacich od ms, tak musite na jejich web, nebo mit rozbehany wsus (tam lze nastavit jednoduche mailove reportovani)
dalsi programy si resi akualizace nezavisle, nebo je neresi vubec...
tak musite do event loguKeby čírou náhodou mal niekto záujem, tak mu môžem poskytnúť linuxový program, ktorý dokáže prečítať súbor .evt a vypísať jeho obsah. (Možno ma to konečne donúti vystaviť to niekde na webe
ping , openssh, telnet..
NN
Novell ZENworks. Ale je to enterprise řešení, tedy drahé. Zato špička v oboru. Na Linuxu server, na Windows klienti a celé se to ovládá přes webové rozhraní i s podporou pro VNC jakýmkoliv VNC viewerem.
pomoci snmp a nagiosu umim z linuxu hlidat dostupnost nekterych sluzeb, pripadne volne misto na disku, zatez a podobne, ale dostupne a instalovane aktualizace nejak ne (ale ani jsem se o to dosud nijak aktivne nesnazil)
nicmene pokud to mate rozbehane, tak by me docela zajimalo jak to resite...
mate pravdu - je to tam
.iso.org.dod.internet.mgmt.mib-2.host.hrSWInstalled.hrSWInstalledTable.hrSWInstalledEntry.hrSWInstalledName
.1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.2
(respektive je toho vic pod .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1 od .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.1 az po .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.5)
diky za nasmerovani a odhaleni tohoto mysteria
Mám v bookmarkách už dlouhou dobu tento odkaz http://www.root.cz/zpravicky/script-start-community-2-0/. Ale nikdy jsem nenašel čas to prozkoumat.
Takže pokud se toho někdo ujme a pak sem dá vědět bude to perfektní
Tiskni
Sdílej: