Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký nástroj, kterým bych byl schopen jednoduše monitorovat z linux prostředí windows systém.
Jde mi například o bezpečnostní aktualizace na MS, instalovaný SW, atp, tak abych byl schopen si z linuxu toto zjistit.
Věřím, že spousta linuxových správců sítě musí občas řešit podobný problém, a tak než se do něčeho pustím, bych rád znal nároz odborné veřejnosti.
no,,, jako jo ... :) ale rdesktop si nenascriptujes... VPN problem neresi - servery mam na lokalni siti.
Jde mi o to, ze z linuxu chci spustit script XY, ktery se mi dotaze toho win serveru a vyplivne mi seznam instalovaneho SW nebo treba aktualizaci.... resi toto nekdo?
obavam se, ze rdesktop a vpn je pomerne dobra rada, protoze na windows je to obecne pomerne roztristene...
pokud chcete videt jak probihalo automaticke zaplatovani, tak musite do event logu (pripadne pod windows byva adresar SoftwareDistribution a tam je nejaky ten log), instalovane zalezitosti byvaji k nalezeni v control panelu 'pridat odebrat programy' ev. 'programy a funkce' (ale ne vzdy)
pokud chcete mit prehled o dostupnych aktualizacich od ms, tak musite na jejich web, nebo mit rozbehany wsus (tam lze nastavit jednoduche mailove reportovani)
dalsi programy si resi akualizace nezavisle, nebo je neresi vubec...
tak musite do event loguKeby čírou náhodou mal niekto záujem, tak mu môžem poskytnúť linuxový program, ktorý dokáže prečítať súbor .evt a vypísať jeho obsah. (Možno ma to konečne donúti vystaviť to niekde na webe
ping , openssh, telnet..
NN
Novell ZENworks. Ale je to enterprise řešení, tedy drahé. Zato špička v oboru. Na Linuxu server, na Windows klienti a celé se to ovládá přes webové rozhraní i s podporou pro VNC jakýmkoliv VNC viewerem.
pomoci snmp a nagiosu umim z linuxu hlidat dostupnost nekterych sluzeb, pripadne volne misto na disku, zatez a podobne, ale dostupne a instalovane aktualizace nejak ne (ale ani jsem se o to dosud nijak aktivne nesnazil)
nicmene pokud to mate rozbehane, tak by me docela zajimalo jak to resite...
mate pravdu - je to tam
.iso.org.dod.internet.mgmt.mib-2.host.hrSWInstalled.hrSWInstalledTable.hrSWInstalledEntry.hrSWInstalledName
.1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.2
(respektive je toho vic pod .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1 od .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.1 az po .1.3.6.1.2.1.25.6.3.1.5)
diky za nasmerovani a odhaleni tohoto mysteria
Mám v bookmarkách už dlouhou dobu tento odkaz http://www.root.cz/zpravicky/script-start-community-2-0/. Ale nikdy jsem nenašel čas to prozkoumat.
Takže pokud se toho někdo ujme a pak sem dá vědět bude to perfektní
Tiskni
Sdílej: