abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:11 | Nová verze

    CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Zajímavý software

    Brush (Bo(u)rn(e) RUsty SHell) je v Rustu napsaný shell kompatibilní s Bash (Bourne Again SHell). Vydána byla verze 0.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:00 | Komunita

    Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.5. 03:44 | Nová verze

    Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    1.5. 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 47
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1501 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Routovaní do 3 default gw

    26.6.2009 21:29 baci | skóre: 11
    Routovaní do 3 default gw
    Přečteno: 322×
    Dotaz: Prosim o radu, server s x sitovymi kartymi na kterych jsou v tuto chvili 3 podsítě, vpodsatě dve a treti je VPN adresa. Jde mi o to, aby se dalo bez zadnych omezeni mezi temito sitemi volne procházet mysleno i do VPN, ktery mi tvori hlavni routu do internetu. Pokud zadam jedno routovaci pravidlo "route add default gw 1.0.0.1" a pustim bud MASQ nebo SNAT, tak se vpohode pingnu na ip adresu ktera lezi za routerem 1.0.0.1 v lokalni siti. A zajiste se i pinknu na ip adresu 10.0.0.1 ktera mi tvori druhe pripojeni do internetu (ale jen k routeru dal uz ne).
    Jenze pokud nenastavim hlavni routu na 10.0.0.1 tak se nepripojim na vpn a kdyz toto udelam tak se uz nedostanu za sit, ktera je za routerem 1.0.0.1. Zkousel jsem nastavit i dve default routy, ale to jak je jasne taky nefrci.
    Puvodne jsem myslel postupovat dle clanku na tomto serveru ohledne pripojeni nekolika poskytovatelu internetu, ale to bohuzel neni mim pripadem, protoze nikde neni reseno moznost dalsi podsite v lokalni siti. Vim ze dotaz je dlouhy a tim padem spatne citelny, ale predem dik.

    Odpovědi

    26.6.2009 21:53 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routovaní do 3 default gw
    na takovydle veci je lepsi obrazek, kde to bude prehledne zobrazeno
    26.6.2009 22:31 baci | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routovaní do 3 default gw
    Příloha:
    Prikladam skicu site
    26.6.2009 22:49 tomfi | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routovaní do 3 default gw

    Tak.

    1. doufám že to 1.0.0.0 je jenom příklad

    2. je nějaký důvod proč nenastavit ty cesty do sítí staticky ?

     

    Vždyť jsou to jen jedničky a nuly ...
    26.6.2009 23:08 baci | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routovaní do 3 default gw
    Jasna paka :-) IP jsou jen pro priklad. Duvod pro nepoužití statických IP adres neni zadnej (pouzivam staticke), taky viz. obrazek, do ktereho jsem napsal statické adresy, které "zneuzivam".
    27.6.2009 13:47 hysterix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routovaní do 3 default gw
    Staticke routy nejsou staticke adresy. Zkuste se na to podivat a treba se vam po ujasneni, jak co v sitich funguje, podari formulovat dotaz tak, aby tomu bylo rozumet.
    29.6.2009 13:30 baci | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routovaní do 3 default gw
    Tak vyreseno: Nutnost pouziti dynamického routování

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.