Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Dobrý den,
nainstaloval jsem si Ubuntu Desktop 9.04 64bit verzi a mám problém se stabilitou. Veškerý hardware funguje a vše je OK, ale jenom do doby, než provedu aktualizaci a instalaci všech potřebných záležitostí.
Postupuju asi takto:
1) připojím notebook k ethernetu
2) zapnu notebook a nabootuju z CD/DVD mechaniky - nečekaně
3) standartně nainstaluji operační systém, následně reboot
4) přihlásím se a upravím seznam zdrojů (přidáním ubuntu-partner + medibuntu)
5) provedu aktualizaci systému + reboot
6) nainstaluju ubuntu-restricted-extras + reboot
Systém se pak začne chovat zančně nestabilně. Například tak, že spustím Firefox - on se buď spustí nebo nespustí a když se spustí, tak jakmile zadám nějakou adresu, tak spadne. Prostě se zavře a ani se neobtěžuje cokoliv zapsat do logu. To samé např. s terminálem, Gimpem, atd....
Nesetkal jste se s tím někdo ?
Ubuntu 9.04-64bit mi běží na HP Compaq 6910p
Omlouvám se, nijak ti nepomůžu, jen se chci zeptat pro mojí vlastní iformovanost: 32bit ti fungoval ?
Nemůže to být třeba grafickým ovladačem?
Ahoj,
32bit byl naprosto v pohodě. Spíš mě jenom lákalo vyzkoušení 64bit verze, která mě zatím zklamala
Tak bud to zkusit nainstalovat znova, nebo zkusit jinou 64bit distribuci.
To jsem už udělal několikrát a nepomohlo to.
Tady to asi bude těžký, když to nehlásí žádný error hlášky. Tady nepomůže asi ani 64bitovej Jardík.
Hm, obávám se, že máš pravdu
Ahoj, Ubuntu 9.04 v 64-bitech provozuju na HP 6510b. S nestabilitou jsem se nesetkal. Zkus kouknout do logů.
Taky občas zkus spustit místo klikáním něco z terminálu (například ten Firefox). Většinou to na textový výstup něco vyhodí a dá se na tom stavět (Google).
Promiň, že jsem moc nepomohl, ale aspoň něco :)
Ahoj,
koukal jsem do logů a fakt nic.
Zkusil jsem tedy na Tvou radu spustit Firefox z příkazové řádky (z terminálu v X). Probíhalo to tak, že Firefox se spustil, ale jakmile jsem zadal nějakou stránku, třeba www.seznam.cz, tak mi celý spadnul s hláškou "Segmentation fault". To samé udělá i tehdy, když spustím Firefox a jenom jdu do menu: Úpravy --> Předvolby. Stejné problémy i s dalšíma aplikacema.
Je to prostě olaké divné. Ze zoufalství jsem už i otestoval RAMku a HDD, ale vše je OK.
S 32bit distribucí je vše OK.
To vypadá zle.
Jaké máš instalační CD? Pošli link. Dělal jsi md5 checksum? Nepoužíváš pochybné repozitáře?
Nejrychlejší řešení by mohlo být založit na launchpadu bug a potom pomocí následujícího příkazu poslat všemožné info:
apport-collect -p linux-image-`uname -r` cislo_bugu
například:
apport-collect -p linux-image-`uname -r` 393498
Bohužel ti víc pomoct neumím :(
Tiskni
Sdílej: