Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj , resim asi nejzapeklitejsi problem co jsme kdy v linuxu resil. Prejdu k veci...mam zprovoznit mail server s antispamem. Programy kteryma to realizuju si muzu vybrat. Veci se maji tak ze mam zprovozneny Postfix(SMTP server) a Dovecot(IMAP server). Funguje mi to zatim jen v lokalni siti ale to pro tuto chvili staci. Tak a jak ted vyresit ten antispam? Jako program volim spamassassin. Problem ze jsem se dostal do takove slamastiky. Cituji z toho co jsem vygoolil.
"Najelegantnejšie je použitie SpamAssassin-a priamo vo Vašom programe na doručovanie pošty na serveri ("procmail
", "maildrop
", ...)". Jak si to mam vysvetlit kdyz ja zadny procmail ani maildrop nepouzivam? Co si mam predstavit pod programem pro dorucovani posty? Je to v mem pripade ten dovecot se kterym ted budu muset ten spaassassin zkombinovat a nebo tam budu muset dat jeste ten procmail(i kdyz abych pravdu rekl vubec nevim v cem by tam figuroval)? Diky za radu
skus sa poobrerat tu:
http://www.howtoforge.com/howtos/email/postfix
Zdravím;
procmail netřeba, v dovecotu je nativně Sieve. Co se týká návodu, pak velmi doporučuji http://workaround.org/articles/ispmail-etch/
+1
To co jsi mi doporucil je reseni kde doinstalovava hromada dalsich programu. Ja potrebuju Postfix+dovecot+spamassassin. POstfix mam nakonfigurovany dovecot fungoval snad uz v defaultni konfiguraci ale nedari se mi zprovoznit ten anti spam. Nevim jak ho s tema ostatnima programama propojit....a vygooglit to nemuzu.
http://onetforum.com/fourm/viewtopic.php?p=27
onetforum.com/fourm/viewtopic.php
Oba odkazy nalezeny na stránkách spamassassina wiki.apache.org/spamassassin/IntegratingSA ;o)
Zdraví st.Grumpa
Jde o to, že kdyby sis ten dokument přečetl, tak zjistíš, že ta "hromada dalsich programu" je čistě fakultativní...
Ahoj, s úspěchem používám kombinaci Postfix, Dovecot, Mailscanner. Postfix přijme poštu a uloží jí do fronty "hold", odkud si jí vezme MailScanner, který ji prožene různými filtry - spam, viry, povolené/zakázané přílohy,... a vrátí ji Postfixu. Ten ji předá k doručení do schránky Dovecotu (je nastaven i jako LDA). Dovecot se pak stará i o IMAP, POP3 (jeho hlavní práce).
Na stránkách Postfixu se sice dočteme, že spolupráce s MailScannerem přes "hold" frontu je nestandardní a nedoporučovaná, nicméně je nás mnoho, kdo nezaznamenali problém. Časem snad MailScanner začne spolupracovat s Postfixem i přes socket.
K MailScanneru existuje GUI MailWatch, kde mají uživatelé přístup do karantény a administrátor tu má zajímavé nastoje, jako třeba doručení neprávem vyřazeného mailu, učení SpamAssassina, statistiky kdo kolik ap.
Jinak, kdybych měl antispamový test posouvat jinam, tak jako filtr do Postfixu už do fáze přijímání mailu. Tam to může mít výhodu, že mail vůbec nepřijme a rovnou to řekne odesílateli. Varianta s MailScannerem je pohodlná v tom, že nabízí spoustu filtrů - ne jen toho SpamAssassina. Filtrovat spam až ve fázi doručení do schránky je samořejmě taky možné, ale dal bych to až jako poslední možnost. MailScanner rulez! :o)
Přeju hodně radosti se stavebnicí Linux + Free Software :o)
Grumpa.
Vsechny odkazy co jsi mi posilal jsme si vygooglil ale nefungovali mi:( Jinak ja opravdu potrebuju Postfix+dovecot+spamassassin. Nemohu do systemu tahat dalsi programy a uz vubec ne GUI pak jsme na serveru a musim se ridit pranim zakaznika. Tak nekdo poradte jak ten antispam dnutit aby spolupracoval.ja jsem si sice ze stranek.
www.yrex.com/spam/spamconfig.php vygeneroval zdrojak pro assassina ale ani tak mi nefunguje. Na serveru s Centosem mam assassina dovecot a postfix. K nemu jsou pres switch pripojeni uzivatele a kdyz si mezi sebou posilaji maily se jmenem a a slovem v tele mailu jako viagra tak jim to normalne chodi.
Tiskni
Sdílej: