Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Ahoj neni to tak dlouho co jsme tu mel prispevek s logovanim iptables. Nasel jsme na to program ktery funguje jen mi neni jasna uplne jeho syntaxe. Tak bych s tim potreboval malinko helpnout. Konfiguracni soubor je
######################################################################
# GLOBAL OPTIONS
######################################################################
# netlink multicast group (the same as the iptables --ulog-nlgroup param)
nlgroup=1
# logfile for status messages
logfile="/var/log/ulogd/ulogd.log"
# loglevel: debug(1), info(3), notice(5), error(7) or fatal(8)
loglevel=1
# socket receive buffer size (should be at least the size of the
# in-kernel buffer (ipt_ULOG.o 'nlbufsiz' parameter)
rmem=131071
# libipulog/ulogd receive buffer size, should be > rmem
bufsize=150000
Zajimaji me parametry loglevel=1 ten podle meho znamena jak bude daemon v logu ukecany. Pak mi neni moc jasne vyznam nlgroup=1. Vim jen ze to ma spojitost s --ulog-nlgroup N v iptables. Jde mi hlavne o to jakou souvislostmaji ta cisla. Vim ze do iptables muzu napsat ...ULOG --ulog-nlgroup N. A tady mi neni jasne co znamena --ulog-nlgroup N. Vim ze vam to muzou prijit jako hloupe a dohledatelne otazky ale jsme opravdu dost tlacen casem tak vas prosim o pomoc.
ULOG
je parametr --ulog-nlgroup
v rozsahu od 1 do 32, u targetu NFLOG
je parametr --nflog-group
v rozsahu od 0 do 2^32-1.
tzn kdyz budu mit v konfiguraku ULOGu nlgroup=1 tak v iptables mam mit --ulog-nlgroup 1. No a co presne to cislo znamena? To udava vaznost udalosti ktera u daneho pravidla nastala? Dejme tomu ze 1 je nejmensi tzn bude se logovat kazda udalost? Kdybych dal jak do konfiguraku ULOGD tak do IPTABLES napr to nevyssi tak se budou logovat napr jen nejake tezke errory?
ULOG
nebo NFLOG
zpracovávalo několik různých démonů a každý dostával jen ty, které mu patří.
Prominte ale z vasi odpovedi mi neni jasne co k cemu patri:( Ja potrebuju vedet co ktera directiva znamena(a jaky vyznam maji ta cisla). Jak ty v iptables tak ty v ulog.conf. Zitra to prezentuju takze bych to potreboval vedet celkem nutne.
...to bylo prvni co jsme udelal akorat mi to prave z te dokumentace nebylo uplne jasne.
Tiskni
Sdílej: