Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
#!/bin/sh raid_status=`dmraid -s | grep status | awk '{print $3}'` if [ "$raid_status" = "ok" ] ; then echo "RAID Status OK" exit 0 else echo "RAID Status NOT OKAY" exit 1 fiv logu je:
Running command: /usr/lib/nagios/plugins/check_hwraid.sh Command completed with return code 1 and output: RAID Status NOT OKAY Return Code: 1, Output: RAID Status NOT OKAY
Na začátku skriptu si ulož výstup do souboru a hned uvidíš v čem je problém:
dmraid -s &> /tmp/dmraid.out
BTW: Neprovádíš testování pod jiným uživatelem než pod, kterým jsou spouštěny skripty pro nagois?
su -c "check_hwraid.sh" nagiosnic se nestalo, žádný výpis, tak jsem to vyzkoušel pod jiným užívatelem který je v systému je to stejné navíc mi to vypíše že musím být root:
su -c "check_hwraid.sh" uzivatel ERROR: you must be root RAID Status NOT OKAYTak to vůbec netuším proč.
Pak to budeš muset spouštět pod rootem nebo si pro uživatele nagiosu nastavit pro tento příkaz sudo.
Přesně tak, použij sudo (Linux v příkazech - sudo). BTW: dalo se to předpokládat:
$ apt-file search dmraid |grep bin dmraid: /sbin/dmraid dmraid: /sbin/dmraid-activate
Tiskni
Sdílej: