Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Zdravim,
hledam nastroj pro sdileni souboru pres web/ftp server, lide sedi ruzne po republice , jeden tomu vsemu sefuje a rozdeluje praci ostatnim, prace se sklada ze souboru, ktery si curdik stahne a nesledne slozku/ukol smaze.
Chci neco velmi jednoducheho(zadny groupware apod obri veci) aby to meli jednodhcuhy system prav, kdyz to nebude pouzivat DB budu jedine rad a bude fungovat pres browser.
Vedel by nekdo? thx
Velmi dobry nastroj je OTRS http://otrs.org
To je ale monstrum pracujici na DB, Perl, .... Po druhe strance pomoci ticketu uzivatelum apod by to bylo pro tebe zrejme vhodne Neco maleho jednoduchehu bez DB-to bude asi "urob si sam".
Tiskni
Sdílej: