Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Ahoj mohl by mi nekdo objasnit jak probiha uceni pomoci sa-learn? Kdyz mam mail napr. V hlavicce uvedeno slovo pocitace a v tele(body) slovo notebook. mam ho ulozeny jako pocitace.eml a dam sa-learn –spam –file pocitace.eml tak kdyz mi priste prijde naprosto stejny mail mel by byt oznaceny uz jako SPAM ne? Bohuzel se to tak nedeje …nevite nekdo jak na to? V local.cf (konfigurak spamassassinu mam uvedeno) bayes_min_spam_num 1. Tzn mel by se ucit uz z jednoho mailu. Vim je to extrem ale mam to na nauceni principu antispamu. Diky za rady
bayes_min_spam_num
To be accurate, the Bayes system does not activate until a certain number of ham (non-spam) and spam have been learned. The default is 200 of each ham and spam, but you can tune these up or down with these two settings.
Z toho jsme pochopil ze bayes system je aktivovany az po 200 vzorcich. Ja mam vsak tuto hodnotu nastavenu na 1(bayes_min_spam_num 1) tzn mel by pracovat uz pri jednom naucenem spamu.
Uživatelé mohou též učit Bayes filtr a tím zpřesňovat výsledné hodnocení SpamEliminátoru. Učením dochází k zvyšování/snižování hodnot pravděpodobností jednotlivých příznaků a tím i k zvyšování/snižování pravděpodobnosti že zpráva bude označena jako spam/ne spam. Neznamená to tedy, že nevyžádanou zprávu již uživatel neobdrží, ale že pravděpodnost obdržení obdobné zprávy bude vyšší/nižší.
Z vyse uvedeneho pro mne vyplyva ze kdyz mu poslu jeden vzorek tak on by se uz z neho mel ucit poznavat signatury ktere mu dejmu tomu chci oznacit jako spam. No a kdyz mu dam na nauceni jeden vzorek jako spam a pak poslu ten samy mail mel by ho oznaict za spam.
Tiskni Sdílej: