Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
ahojte,
potreboval by som spravit automaticke vytvaranie domen pod apache2. Struktura by mala byt taktato:
www: /var/www/domena.tld/www
subdomena:/var/www/domena.tld/priecinok1 (priecinok1 bude priecinok1.domena.tld)
a ide mi o to ze nasmerujem domenu, vytvorim zlozky a nebudem musiet vytvarat jednotlive vhosty.
ako by sa to dalo?
dik
nejjednodušší je to pořešit nějakým skriptem, který bude spouštěný z cronu. Ten by si moh např, vytáhnout z konfiguráků apache všechny vhosty a jejich docrooty, podívat se jestli všechny adresáře v /var/www/ jsou součástí nějakého vhostu, pokud ne, tak vytvoří vhost a reloadne apache.
doménu 3. řádu pak můžeš, jako nejjednoduššeji řešit pomocí vhost_alias

Toto môže podľa mňa fungovať len pri relatívne malom rozsahu počtu domén a subdomén.
Máme hostingový server kde je na pol milióna súborov a adresárov (čo by som nazval na pomery hostingov ešte dosť málo). Niektoré utility, ktoré rekurzívne preliezali cez túto štruktúru, sme museli postupne vypnúť, lebo čím viac toho bolo, tým viac server riešil svoju "údržbu" a na "hostingovanie" mu neostával výkon.
Riešenie od Maxa je rozhodne krajšie. Keby som mal možnosť vrátiť sa do minulosti s dnešnými vedomosťami, tak použijem práve to Maxove riešenie.
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/199604
Tiskni
Sdílej: