Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Dobry den, dnes jsem zjistil takovou drobnost, a nevim zdali to neni chyba v KDE4.3
Normalne by clovek pocital priklad 12+6+3*254 (tj. jako 21*254=5334 i ta cinska kalkulacka za 15kc mi zobrazi 5334 ) ale v KDE to kalkulacky spocitaji jako (12+6)+(3*254)=780 je to normalni? pokud proste nedam po kazde operaci znamenko = dostanu u tohohle prikladu cislo 780 ? :) ma to tak byt spravne?
12+6+3*254 (tj. jako 21*254=5334To teda není, v matematice má násobení prioritu před sčítáním, takže 12+6+3*254 je 12+6+(3*254). Pokud se v té kalkulačce zobrazuje takovýto vzoreček, počítá samozřejmě správně. Pokud to počítáte na nějaké kalkulačce, která neumí provést víc jak jednu operaci najednou, počítáte nejprve 12+6=18, pak 18+3=21 a nakonec 21*254, tj. počítáte vlastně (((12+6)+3)*254).
Diky za vysvetleni
jeste dovetek.. ve windows xp to taky pocita "postaru" tedy jak ta cinska kalkulacka :)
nevim jak jsou na tom visty.. ty nikdo ze znamych nevlastni
Do kalkulačky ve WinXP lze zadat celý vzorec? Řekl bych, že provádí operace průběžně (jako každá jiná kalkulačka s průběžným počítáním).
v XP je rozdil, jestli je kalkulacka spustena v "zakladnim" nebo v "pokrocilem" modu... kazdy dava ruzne vysledky.
on je cely ten system takovy ruzny...
To koukám, v základním režimu provádí operace hned, v pokročilém čeká na další operace a výsledek dá až na konci. Na druhou stranu první chování je standard (také chci vidět mezivýsledek), druhé vhodnější pro složitější výpočty. Ale spíše bych očekávat možnost zadat celý vzorec, než jen sázet čísla a čekat na výsledek.
Dufam ze tento tvoj prispevok sa nedostane do ruk tvojej ucitelke matematiky.
Ta by se totiž patrně oběsila !
Tiskni
Sdílej: