Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ahoj, chci se zeptat zda je tu nekdo kdo ma prakticke zkusenosti s Valknutem. Nasel jsme ho jako alternativu k LinuxDC++ ktera umi segmentove stahovani. Zajima me hlavne to jak nastavit v option hubliste muj vlastni hublist. Pokazde kdyz ho nastavim a ostatni co tam byly defaultne smazu a vypnu/zapnu Valknuta tak se tam objevi ty stare hublisty. Taky by me zajimalo jak muzu dat vyhledat konkretni adresu hubu kdyz ji znam. Prijde mi ze to Valknut snad ani neumoznuje...
No podle toho co maji nastrankach tak porad pokracuje... mne je to celkem jedno, stacil by mi jakykoliv DC client se segmentovym stahovanim.
Vlastnú adresu hubu som pridal cez Seznam Hubů / Oblíbené (nie je to čisté, ale čo už).
Skúsenosti - mám skompilovanú verziu 0.4.9 a v Debian SID/amd64 mi padá podstatne menej ako linuxdcpp
myslim, ze je to nejlepsi DC client.
Nekdy padne, a nekdy nereaguje, kdyz stahuje z hodne zdroju. Ale zase stahuje hodne rychle.
Tiskni Sdílej: