Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Ahoj, chci se zeptat zda je tu nekdo kdo ma prakticke zkusenosti s Valknutem. Nasel jsme ho jako alternativu k LinuxDC++ ktera umi segmentove stahovani. Zajima me hlavne to jak nastavit v option hubliste muj vlastni hublist. Pokazde kdyz ho nastavim a ostatni co tam byly defaultne smazu a vypnu/zapnu Valknuta tak se tam objevi ty stare hublisty. Taky by me zajimalo jak muzu dat vyhledat konkretni adresu hubu kdyz ji znam. Prijde mi ze to Valknut snad ani neumoznuje...
No podle toho co maji nastrankach tak porad pokracuje... mne je to celkem jedno, stacil by mi jakykoliv DC client se segmentovym stahovanim.
Vlastnú adresu hubu som pridal cez Seznam Hubů / Oblíbené (nie je to čisté, ale čo už).
Skúsenosti - mám skompilovanú verziu 0.4.9 a v Debian SID/amd64 mi padá podstatne menej ako linuxdcpp
myslim, ze je to nejlepsi DC client.
Nekdy padne, a nekdy nereaguje, kdyz stahuje z hodne zdroju. Ale zase stahuje hodne rychle.
Tiskni
Sdílej: