Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Dobrý den, mám dotaz.
Svůj server zálohuji tar + gzipem a následně rsyncem pryč.
Při zálohování (zipování) ovšem vidím možná 50 spuštěných gzipů. vytížení všech jader je v tu chvíli na 100% i když jsem nastavil nice na 19. Priorita funguje dobře, ale já bych byl raději za vytížení maximálně jednoho jádra na 100% a zbytek ať dělá to, co má.
Nevíte někdo, jak omezit počet spuštěných gzipů na 1-2 ?
Napadl mi leda ulimit s tím, že zálohování předám pod jiného usera, kterému bych to omezení udělal.
Nějaké lepší návrhy ? Děkuji.
Ja to tedy jeste nikdy k nicemu nepouzival, ale cetl jsem, ze se jedna o jednu z "nejlepsi" features co se do 2.6 rady kernelu zatim dostala, mam na mysli cgroups (control groups).
Cituji:
Control Groups provide a mechanism for aggregating/partitioning sets of
tasks, and all their future children, into hierarchical groups with
specialized behaviour. Predstaveno to tusim bylo v 2.6.24, info nejdete v kernel dokumentaci. http://www.mjmwired.net/kernel/Documentation/cgroups.txt
taskset
můžete libovolný proces nebo vlákno přiřadit na libovolné jádro.
sh -c "ulimit -u 3 && tar czf ..."
Tiskni
Sdílej: