Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Konference LinuxDays 2023 proběhne již tento víkend 7. a 8. října v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů.
Netflix v pátek 29. září odeslal poslední film na DVD (YouTube). Společnost dnes známá jako streamovací služba začala před 25 lety jako půjčovna filmů na DVD. Zákazník si DVD objednal na webových stránkách, odesláno mu ale bylo klasickou poštou. Po zhlédnutí jej vložil do obálky a poslal zpět.
Ahoj, nainstaloval jsem si přez wine Stronghold Crusader. A chtěl bych ho hrát přez lokalní sít. Postupoval jsem podle návodu http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=3906&iTestingId=14081 . Přidal jsem tedy knihovny dplayx, dpnet, dpnhpast a dpwsockx. A zkusil, bohužel neuspěšně, v menu multiplayer je zobrazena moje ip-adresa(127.12.34.56) což samozřejmě není spravě.Pokud zmáčknu vytvorit nebo přidat se ke hře nic se nestane....
Nevíte někdo jak ve wine nastavit spravnou IP
Díky
Nikdo nevi???
Domaci sit mam nastavenou klasicky, konkretne na tomto pc: 192.168.1.20/24
druhý pc s kterým chci tuto hru hrat ma ip 192.168.1.21/24
Diky za odpoved
dobry den,
zkusil bych do souboru /etc/hosts pridat nasledujici:
192.168.1.20 <nazev pocitace>
192.168.1.20 localhost
je dost mozne ze tam budete mit
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 <nazevpocitace>
toto musite odstranit.
Neni to uplne nejlepsi zpusob, ale vim ze takto se dal vyresit problem se sitovou hrou diabla II.
Ahoj, tak jsem to konečně vyzkoušel, no a malem bych se začal radovat protože ve hře už to píše spravnou adresu, ale nejde zmačknout tlačítko Host tak se nic nestane, ani join nefunguje
Zkusim ještě nějakou jinou hru....
me to delalo to stejne a nevyresil sem to
Tiskni
Sdílej: