abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.1. 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    3.1. 19:11 | Zajímavý software

    Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    2.1. 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    2.1. 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 53
    2.1. 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.1. 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    2.1. 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    1.1. 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (35%)
     (8%)
     (8%)
     (6%)
     (14%)
     (33%)
    Celkem 111 hlasů
     Komentářů: 3, poslední včera 16:22
    Rozcestník

    Dotaz: Text zvukové stopy

    17.9.2009 17:18 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
    Text zvukové stopy
    Přečteno: 140×

    Když jsem uložil z CD některou písničku do počítače jako wav, potom na ten zvukový soubor kliknul pravým tlačítkem myši a vybral Vlastnosti, tak na kartě Meta informace kromě vzorkovacího kmitočtu, počtu bitů, počtu kanálů a podobných věcí, mám taky řádky Název a Umělec a podobně. Když jsem potom nahrál pomocí zvukové karty do počítače něco a vytvořil zvukový soubor wav a potom jsem na hotový soubor kliknul pravým tlačítkem myši a zkontroloval vlastnosti, tak na kartě Meta informace žádné řádky, jako je Název, Umělec a podobně, nemám. Přesto bych si ty řádky tam chtěl dodatečně vytvořit, abych do nich mohl něco napsat. Jak si můžu u hotového zvukového souboru dodatečně vytvořit tyto řádky? Znám jenom zbytečně zdlouhavý postup: Vypálit si tu nahrávku na CD pomocí K3b, při čemž, než spustím vypalování, upravím název nahrávky v audio projektu a potomi zvolím zapsat CD-text, a vypálím; vypálenou nahrávku z CD znovu naripuji do počítače. Postup je zbytečně složitý a zbytečně plýtvá CD.

    Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.