Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
ssh -X root@localhostz jakehokoli trerminalu, da se napriklad takto i gdm-conf spustit, nebo naisntalovat gtk-su nebo tak nejak se to jemnuje... pak se to pta na heslo
Host localhost ForwardX11 yespředpokládám, že na localhostovi chce člověk (ne naprostý paranoik) X11 forward vždy. Já po teda i jako su-nutý uživatel mohu pouštět X aplikace...
$ xhost +
access control disabled, clients can connect from any host
$ su -
Heslo:
# mozilla &
Gtk-WARNING **: cannot open display:
# xterm &
xterm Xt error: Can't open display: %s
# konqueror &
konqueror: cannot connect to X server
# /* atd... */
a když dám
# xhost +
xhost: unable to open display ""
# _
Jak jsem psal už dřív - u mě zabírá nakopnout Xka pro rootem na jinym tty, takže jsem to do teď neřešil, ale když už na to přišla řeč..
mujpoc:~/install # ./install --help Použití: install [volby] Volby: [výchozí hodnota je v hranatých závorkách za popisem volby] Konfigurace: --help vypíše tuto nápovědu --version vypíše verzi instalovaného OpenOffice.org --prefix=PREFIX instalovat OpenOffice.org do PREFIX [/usr/local] --single instalovat jednouživatelskou verzi OpenOffice.org --interactive instalovat OpenOffice.org v interaktivním režimu
./install --prefix=/usr/local/OpenOffice
Čekejte prosím, spouští se instalace...
verze glibc: 2.2.5
Inicializuji instalační program....................
cannot connect to X server
Instalace je dokončena.
./install --interactive
Čekejte prosím, spouští se instalace...
verze glibc: 2.2.5
./setup: cannot connect to X server
Instalace je dokončena.
Ovsem po tom Instalace dokoncena
nikde nic nainstalovano neni. Prepinac --single me evidentne nezajima. Co jsem tedy kde prehledl?
--interactive
, tak je rozhodně bug, když to dělá něco s X. Když to dělá cokoliv navíc tak je to bug. tady nejsme na woknech. Si představ, že to instaluješ na file serveru, na kterém nemusíš mít z X ani ň. Na nakopírování nějakejch souborů někam potřebuje X asi na co?
Tiskni
Sdílej: