abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:55 | Nová verze

    Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (19%)
     (19%)
     (22%)
     (17%)
     (21%)
     (16%)
     (17%)
    Celkem 285 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Dotaz: Selhal export z Audacity

    3.10.2009 15:18 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
    Selhal export z Audacity
    Přečteno: 170×

    Nahrával jsem něco v Audacity. Potom jsem tu nahrávku exportoval jako wav a zvolil jsem název. Potom jsem zjitil, že se mi nahrávka nepovedla a proto jsem ten uložený soubor vymazal. Nahral jsem to znovu apotom exportoval jako wav. Název i umístění jsem zvolil stejné, jak předtím.  Export však selhal a odpovědělo to: Unable to rename /home/uživatel/music/nahrávka.wav to /home/uživatel/music/nahrávka-puv1.wav (chyba 2: není souborem ani adresářem) Nelze zjistit přistupová práva souboru /home/uživatel/music/nahrávka.wav (chyba 2: není souborem ani adresářem). To znamená, že se to snaží přepsat soubor, které neexistuje - soubor, který jsem vyhodil. Proč se snaží přepsat něco, co neexistuje? Proč to neuloží normálně, jako nový soubor? Aby se to exportovalo, musel jsem použít jiný název, odlišný od toho vyhozeného. Proč?

    Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.

    Odpovědi

    3.10.2009 15:35 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Selhal export z Audacity
    A jak si ten soubor mazal ? A před smazáním jsi ukončil audacity ?

    Podle mě jsi v audacity nahrál soubor a když jsi ho smazal tak audacity ho měl pořád otevřený a tam vznikla ta chyba, prostě jsi soubor neměl mazat externím programem když jsi ho měl otevřený v audacity.

    Protože audacity chtěl původní zazálohovat a ty jsi mu ho smazal tak ho už nenašel. Viz tvoje původní chyba: "Unable to rename /home/uživatel/music/nahrávka.wav to /home/uživatel/music/nahrávka-puv1.wav (chyba 2: není souborem ani adresářem)"

    Prostě nikdy není vhodné mazat nějakému programu soubory které má ten program otevřené a s kterým pracuje, nikdy nevíš jak má programátor ošetřené tyto chyby.
    3.10.2009 18:20 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Selhal export z Audacity

    Soubor jsem mazal pomocí přesunutí do koše a potom vysypal koš. Mezetím jsem Audacity neukončil, jel jsem dále. Než jsem ale soubor hodil do koše, tak jsem nahrávku v audacity odstranil pomoci křížku před stopou.

    Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.