Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Mám tento problém. Udělal jsem si image Windows XP ve virtuálním stroji, kde byla sít nastavena na "192.168.2.x" . Pak jsem tento image vzal nahrál na živý stroj a zařadil do domény na linuxu (Samba s LDAP). Síť je neustále "192.168.2.x". Vše se povedlo a funguje. Pak jsem vzal ten image znovu a zařadil do jiné domény (opět Samba s LDAP), která je v síti "10.1.0.x". Počítač se tam zařadí, ale po restartu vyhledává a vyhledává a pořád vyhledává doménu. Po Ctrl+Alt+Del přestane vyhledávat a je možné se do domény přihlásit. U obou počítačů je nastaveno DHCP. Ten druhý PC mohu restartovat jak chci, čekat na vyhledání jak dlouho chci a chování je pořád stejné. Přenastavoval jsem lmhosts, ale to na to nemá vliv. Pak jsem někde četl "blbost": "Nastav statickou IP adresu, restart a nastav DHCP". V zoufalství jsem to udělal a nestačím se divit. Vše se chová tak jak má. Po zapnutí PC se už nic nevyhledává a do domény se dá bez problémů přihlásit.
Je toto chování normální? Se Sambou a LDAP to evidentně nemá nic společného. Dokáže to někdo vysvětlit? Dle mého soudu si Windows asi něco drží v nějakém registru. Registry jsem prošel a nic nenašel.
Sou ty XP sysprepnuté nebo tam je diky tomu image stejne SID?
Každé PC má svoje jedinečné SID.
Ale práve nakopírovaná VM nikoliv, tam je SID shodne.
Windowsy si dokazu pamatat naposledy priradenu IP adresu aj s IP adresou konkretneho servera. Po naslednom pripojeni do siete automaticky posielaju uz len DHCPRequest a DHCP server potvrdzuje DHCPAck-om. Je to na jednej strane rychlejsie, na druhej to "zarucuje" to ze budete mat rovnaku IP adresu ako naposledy. Ked vsak medzitym nastavite IP adresu staticky a nasledne opet prepnete na DHCP rezim, tak procedura uz prebieha od prvej spravy DHCPDiscover (teda system neziada ziadnu konkretnu adresu),... a tu je mozne, ze PC dostane od servera inu adresu aku povodne klient mal s tym, ze napr su v nej aj dodatocne info ako napr. wins server, ktory je pre sambacke domeny nevyhnutna sucast funkcionality. Mozno bol problem v tom, ze do DHCP servera ste IP adresu pre WINS server dokonfigurovali neskvor a client ju realne nikdy nedostal, lebo si len potvrdzoval tie sietove parametre, ktore mal "nacacheovane".... az dokym sme mu cache neresetli statickym nastavenim IP.
Tiskni
Sdílej: