Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Mám tento problém. Udělal jsem si image Windows XP ve virtuálním stroji, kde byla sít nastavena na "192.168.2.x" . Pak jsem tento image vzal nahrál na živý stroj a zařadil do domény na linuxu (Samba s LDAP). Síť je neustále "192.168.2.x". Vše se povedlo a funguje. Pak jsem vzal ten image znovu a zařadil do jiné domény (opět Samba s LDAP), která je v síti "10.1.0.x". Počítač se tam zařadí, ale po restartu vyhledává a vyhledává a pořád vyhledává doménu. Po Ctrl+Alt+Del přestane vyhledávat a je možné se do domény přihlásit. U obou počítačů je nastaveno DHCP. Ten druhý PC mohu restartovat jak chci, čekat na vyhledání jak dlouho chci a chování je pořád stejné. Přenastavoval jsem lmhosts, ale to na to nemá vliv. Pak jsem někde četl "blbost": "Nastav statickou IP adresu, restart a nastav DHCP". V zoufalství jsem to udělal a nestačím se divit. Vše se chová tak jak má. Po zapnutí PC se už nic nevyhledává a do domény se dá bez problémů přihlásit.
Je toto chování normální? Se Sambou a LDAP to evidentně nemá nic společného. Dokáže to někdo vysvětlit? Dle mého soudu si Windows asi něco drží v nějakém registru. Registry jsem prošel a nic nenašel.
Sou ty XP sysprepnuté nebo tam je diky tomu image stejne SID?
Každé PC má svoje jedinečné SID.
Ale práve nakopírovaná VM nikoliv, tam je SID shodne.
Windowsy si dokazu pamatat naposledy priradenu IP adresu aj s IP adresou konkretneho servera. Po naslednom pripojeni do siete automaticky posielaju uz len DHCPRequest a DHCP server potvrdzuje DHCPAck-om. Je to na jednej strane rychlejsie, na druhej to "zarucuje" to ze budete mat rovnaku IP adresu ako naposledy. Ked vsak medzitym nastavite IP adresu staticky a nasledne opet prepnete na DHCP rezim, tak procedura uz prebieha od prvej spravy DHCPDiscover (teda system neziada ziadnu konkretnu adresu),... a tu je mozne, ze PC dostane od servera inu adresu aku povodne klient mal s tym, ze napr su v nej aj dodatocne info ako napr. wins server, ktory je pre sambacke domeny nevyhnutna sucast funkcionality. Mozno bol problem v tom, ze do DHCP servera ste IP adresu pre WINS server dokonfigurovali neskvor a client ju realne nikdy nedostal, lebo si len potvrdzoval tie sietove parametre, ktore mal "nacacheovane".... az dokym sme mu cache neresetli statickym nastavenim IP.
Tiskni
Sdílej: