Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
killall operapluginwrapper
mi odpoví operapluginwrapper: no process killed
. No a pořád zjišťovat, jaké to má PID mě moc nebaví.
P.S. Doufám, že nebude nikdo odpovídat, ať změním prohlížeč, poněvadž o tom ten můj dotaz prostě není.
Řešení dotazu:
kill PID
. Tuto větu čti dokola tak dlouho, dokud ti nedojde...
Ale spíš nechápu, jaktože znáš PID, takže se možná ptáš na něco jiného a PID ve skutečnosti neznáš.
Stačí číslo, ne? Tak kill -9 číslo ... ?
kill -9 4533
, kde 4533 je dnešní PID toho procesu operapluginwrapper-ia32-linux, tak mi ten cron třeba zítra nebo za týden zabije zase proces operapluginwrapper-ia32-linux? Já bych řekl, že pravděpodobnost přidělení stejného PID konverguje k nule.
0 S 1000 4533 4369 1 80 0 - 21322 - ? 00:01:12 operapluginwrapZ něj vyčtu, že PID = 4533, ale jeho celé jméno se nedozvím, poněvadž je příliš dlouhé. Dnes jsem se dozvěděl, že existují také jiné přepínače příkazu ps, které mi poskytnou úplnější informaci (ano jsem lama, co si ani nedokáže přečíst manuálové stránky). Takže mnou formulovaný předpoklad i problém podle mě platí.
ps
grepnout podle toho čísla, pravděpodobnost omylu velmi nízká. Totéž pro část názvu procesu.
Problém není zabít proces, jehož pid znáte. Problém je zabít proces služby, u které znáte aktuální pid jejího procesu, ale neznáte budoucí pidy jejích procesů. Můžete je sice automaticky skriptem zjišťovat, ale kdo by se s tím babral, když existuje pohodlný příkaz pkill nebo killall, ale tam potřebujete znát název procesu. Lze ho zjistit výše uvedeným způsobem.
pkill
, tak tam by stačilo pkill operapluginwrap, a ono by to sejmulo taky.
pkill
je to takovej vostřejší brácha pgrep
.
Tiskni Sdílej: