Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Dobrý večer,
používám Kopete 0.70.2 v rámci Gnome 2.26.1 (Ubuntu 9.04 pro architekturu AMD64).
Problém je ten, že když pustím jakoukoli aplikaci, která hraje zvuk, tak Kopete "mlčí", i přestože mám nastavené zvuková upozornění.
Pokud v dialogu "Upravit upozornění - Kopete" (viz obrázek Kopete_upozorneni.png) jednou zmáčknu tlačítko "Přehrát zvuk", tak se nic nepřehraje (pokud tedy mám puštěnou jinou aplikaci přehrávající zvuk). Pokud toto tlačítko stisknu 2x, tak se mi zobrazí upozornění -- obrázek Phonon1.png. Pokud toto tlačítko stisknu 3x, tak se zobrazí upozornění Phonon2.png atd. Pokud mi jiná aplikace "nešahá na zvukovku", tak se zvuk normálně přehraje -- bez upozornění.
Zvuková karta je integrovaná -- čip RealTek ALC88. Verze Alsy je 1.0.18rc3. Jádro (Linux): 2.6.28-16-generic #55-Ubuntu SMP Tue Oct 20 19:48:32 UTC 2009 x86_64 GNU/Linux (distribuční). Případné další informace dodám na vyžádání.
Předem děkuju za jakoukoli radu.
Řešení dotazu:
Opravdu nikdo neví?
Když pustím nějakou hudbu ve VLC a zároveň taky nějakou hudbu v mocp, tak hrají "do sebe", tzn. že dmix nebo pulseaudio funguje. (Ono by taky bylo divný, že v user-friendly distribuci -- Ubuntu -- by tohle nefungovalo.) Problém je asi jenom v Kopete, resp. Phononu.
Ale i tak díky za reakci.
Výstup příkazu aplay --list-devices
:
**** Seznam PLAYBACK Hardwarových zařízení **** karta 0: Intel [HDA Intel], zařízení 0: ALC888 Analog [ALC888 Analog] Podzařízení: 1/1 Podzařízení #0: subdevice #0 karta 0: Intel [HDA Intel], zařízení 1: ALC888 Digital [ALC888 Digital] Podzařízení: 1/1 Podzařízení #0: subdevice #0 karta 1: HDMI [HDA ATI HDMI], zařízení 3: ATI HDMI [ATI HDMI] Podzařízení: 1/1 Podzařízení #0: subdevice #0
Domnívám se, že Phohon neví, jaký zařízení použít. Neví někdo, jak ho přinutit, resp. jak to nastavit, aby používal "ALC888 Analog". Digitální výstup nemám vyvedenej. Díky předem za každou radu.
Přešel jsem z Ubuntu 9.04 na Archlinux. Kopete mam nyní verze 0.80.2, Alsa je verze 1.0.21, jádro 2.6.32-ARCH (x86_64), Gnome (nějak jsem si ho oblíbil) je verze 2.28.2...
Problém de facto zmizel. Jenom jednou na začátku Phonon upozorní, že zařízení pro přehrávání zvuku... nefunguje. Ale jinak to šlape.
Tiskni
Sdílej: