abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    12.6. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena a 9. června opravena kritická zranitelnost ve FreeBSD v Kernel TLS (KTLS). Pojmenována byla Bumsrakete (FreeBSD-SA-26:26.ktls, CVE-2026-45257). Lokální neprivilegovaný uživatel může přepisovat soubory, ke kterým má právo pouze pro čtení. Přepsáním setuid binárky a jejím spuštěním může získat roota. Na všech verzích od verze 13.0 vydané v dubnu 2021.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    11.6. 14:11 | Komunita

    Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    11.6. 10:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1909 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nastavení mail serveru

    wasabi1 avatar 22.11.2009 01:31 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Nastavení mail serveru
    Přečteno: 1298×
    Zdravím, Pokoušel jsem dát dohromady mail server dle návodu:

    http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux_jako_server/Etch/Po%C5%A1ta

    Bohužel, ale výsledek nefunguje. Tímto prosím nebyla by nějaká dobrá duše, která by mě pomohla vyřešit mail server? V případě, že ano by jsem se nebránil i odměnění. Omlouvám se tímto za OT.
    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.

    Odpovědi

    22.11.2009 09:44 pupu | skóre: 31
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Co to znamena 'nefunguje'? Po pravde receno se mi do toho nechce, pokud by to vypadalo na vetsi problem. Debian jsem nikdy nepouzival, je to nezbytne? Co Fedora/CentOS?
    wasabi1 avatar 22.11.2009 18:21 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Vyloženě využívám Debian na všech serverech je to už zvyk.
    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.
    22.11.2009 18:45 chinook | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Napis co presne nefunguje. Jinak ti nikdo neporadi. IMHO je jedno co mas za distribuci.
    wasabi1 avatar 22.11.2009 22:47 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Příloha:
    Jedná se o to, že postfix a devcot běží v pořádku (ps -e), ale nelze se přihlásit do squirrelmailu pod normálním účtem nebo virtuálním, protože to skončí na hlášce (ERROR: Connection dropped by IMAP server.) v případě virtuálního uživatele hlásí, že uživatel neexistuje nebo nemá správně zadané heslo.

    V příloze máte všechy soubory logu, který server vygeneroval. Nikdy jsem Postfix a dovecot neřesil proto mě to nyní dělá problém. Jen dodávám, že jsem využíval výše uvedený návod.
    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.
    23.11.2009 07:35 Martin H. | skóre: 27 | blog: linservis | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Aha, takže problém je s DOvecotem ... ne Postfixem. To je třeba specifikovat už v otázce.

    O Dovecotu tady bylo už napsáno dost, zkus místní poradnu.

    Mj, co telnet? Jde se přihlásit?
    --- Kapitalismus je lepší, než socialismus ... ale horší, než jsem čekal. (Jiří Suchý) ---
    wasabi1 avatar 23.11.2009 09:07 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    V případě připojení přes telnet na port 25 je výsledek:

    4wifi:~# telnet localhost 25 Trying 127.0.0.1... Connected to localhost.localdomain. Escape character is '^]'. 220 4wifi.cz ESMTP Postfix (Debian/GNU)

    To by dle mě mělo být v pořádku, ale kdyz chci poslat mail pomoci konzole za uživatele root tak výsledek je následující:

    4wifi:~# mail root && tail -f /var/log/syslog Subject: Testovaci email za uzivatele root ^C (ZDE TO "ZAMRZNE" A NEPORAČUJE DÁL) (Interrupt -- one more to kill letter) ^CNov 23 07:55:01 4wifi /USR/SBIN/CRON[10589]: (www-data) CMD (php /usr/share/cacti/site/poller.php >/dev/null 2>/var/log/cacti/poller-error.log) Nov 23 07:55:01 4wifi snmpd[21456]: Connection from UDP: [127.0.0.1]:36901 Nov 23 08:00:01 4wifi /USR/SBIN/CRON[10621]: (www-data) CMD (php /usr/share/cacti/site/poller.php >/dev/null 2>/var/log/cacti/poller-error.log) Nov 23 08:00:01 4wifi /USR/SBIN/CRON[10623]: (www-data) CMD (php /var/www/cacti/poller.php > /dev/null 2>&1) Nov 23 08:00:01 4wifi snmpd[21456]: Connection from UDP: [127.0.0.1]:37802 Nov 23 08:04:40 4wifi postfix/smtpd[10661]: connect from localhost.localdomain[127.0.0.1] Nov 23 08:05:01 4wifi /USR/SBIN/CRON[10666]: (www-data) CMD (php /usr/share/cacti/site/poller.php >/dev/null 2>/var/log/cacti/poller-error.log) Nov 23 08:05:01 4wifi /USR/SBIN/CRON[10669]: (www-data) CMD (php /var/www/cacti/poller.php > /dev/null 2>&1) Nov 23 08:05:02 4wifi snmpd[21456]: Connection from UDP: [127.0.0.1]:42333 Nov 23 08:05:57 4wifi postfix/smtpd[10661]: disconnect from localhost.localdomain[127.0.0.1]

    Tedy co s tím můžu udělat aby jsem to nějak dal dohromady?
    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.
    23.11.2009 09:42 pupu | skóre: 31
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Eh? mail root && tail ? Co tim sledujes? Pokousis se spustit program 'mail' a pokud skonci spravne, vypsat zaver souboru /var/log/syslog a nekolika dalsich souboru, patrne neexistujicich. Pokud chces neco tim mailem poslat, musis mu to dat na stdin, nebo tento rovnou uzavrit.
    wasabi1 avatar 23.11.2009 12:20 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Mohl bych vás poprosit jestli by jste se mi na to přímo nepodíval? Pokud bych vám dal přístup na ssh?
    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.
    23.11.2009 12:27 chinook | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    uz jsem ti to rikal, vcera klidne se na to podivam...
    wasabi1 avatar 23.11.2009 12:44 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Tak mi prosim napiste na hubacek.martin1@seznam.cz a dohodneme se ..
    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.
    23.11.2009 16:42 Martin H. | skóre: 27 | blog: linservis | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    V případě připojení přes telnet na port 25 je výsledek: < END CITE
    Proč sem pleteš port 25? To je přeci služba SMTP a ty jsi psal, že IMAP hlásí chybu ... tedy telnet tvujstoj 143, tohle jsem myslel. Co Dovecot na připojení přes Telnet.

    Správně by tedy mělo být:
    telnet tvujstroj 143
    * OK Dovecot Ready
    A login tvujlogin password
    A OK LOGIN Ok.
    B select INBOX
    * ... nějaká hlášení ...
    * OK [.....] Ok
    B OK [READ-WRITE] Ok
    C logout
    * BYE IMAP server shutting down
    C OK LOGOUT completed
    
    Pokud ti hned po zadání řádku "A login tvujlogin password" vyskočí chyba, pak nesouhlasí jméno nebo heslo uživatele.

    Tohle prošlo?

    Pokud ano, pak je chyba v nastavení Webmailu

    Pokud ne, pak je chyba v nastavení Dovecotu (sekce Login pravděpodobně).
    --- Kapitalismus je lepší, než socialismus ... ale horší, než jsem čekal. (Jiří Suchý) ---
    22.11.2009 09:51 chinook | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Ahoj jsem ochoten ti to nastavit. To ze to nejde neni moc presne...
    22.11.2009 10:01 Pavel David | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení mail serveru
    Ahoj, zrovna nedávno jsem rozchodil emailový server pod debianem. O poštu se stará postfix v kombinaci s dovecotem. Výběr pošty je přes pop3 a imap. Celé to běží na debianu etch. Myslím si, že pokud jedeš pod Lennym tak velký rozdíl v konfiguraci nebude. Stavěl jsem to podle článků co jsem našel na google. Pokud by jsi potřeboval, tak mi písni co ti není jasné, co ti nefunguje. Pokud budu vědět, tak ti pomůžu. Bohužel momentálně nejsem doma, ale zítra budu mít přístup ke všem zdrojům + svým poznámkám. Pavel

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.