Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Prosím o radu. Rád bych vysílal z počítače video na domácí síť ale nějak se mi to nedaří z terminálu zprovoznit.
Potřeboval bych to tak, aby na PC, který video vysílá, se hned to video i přehrávalo.
V grafickém rozhraní si to nastavím a funguje to,
ale přes ten terminál ne
V grafickém rozhraní vlc vytvoří příkaz : :sout=#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,dst=192.168.1.195:20222},dst=display}
ale když toto vložím do terminálu, tak dostanu chybu:
vlc video.avi --sout=#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,dst=192.168.1.195:20222},dst=display}
VLC media player 1.0.1 Goldeneye
[0x804f3a8] main libvlc: Spouštím vlc s výchozím rozhraním. Použijte 'cvlc' pro spuštění bez rozhraní.
[0x81aacc0] main stream out error: no sout stream module matched "duplicatedst=display"
[0x81aabe8] main stream output error: stream chain failed for `duplicatedst=display'
[0x81c3448] main input error: cannot start stream output instance, aborting
vlc se spustí, ale nic se neděje.
Už jsem tady na serveru hledal různé diskuse, ale nějak jsem nic nenašel.
moc Díky za rady
--sout bez rovnítka, za to v apostrofech:
vlc video.avi --sout '#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,dst=192.168.1.195:20222},dst=display}'
Tiskni
Sdílej: