Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
telnet towel.blinkenlights.nlNN
Telnet se pouziva spise pro skouseni TCP portu.. a plnohodnotne ti nenahradi prikazovou radku, to si spis porid cygwin + ssh + mc a pripojuj se pres putty.
telnet je dost omezeny protokolRozprávaš nezmysly. Prosím ťa, už neraď. Telnet je rozhodne možné použiť na plnohodnotné pripojenie na vzdialený systém. To čo dostaneš je prihlasovací shell na vzdialenom stroji a máš k dispozícii všetko čo ten shell dokáže. (za predpokladu, že vzdialený stroj funguje ako telnet server - čo už prestáva byť bežné.) Telnet vo WinXP emuluje ANSI terminál a pokiaľ ten vzdialený systém má definíciu riadiacich sekvencií pre ANSI terminál(čo slušný systém má), tak nie je problém, aby zobrazil všetko čo pre mc treba. Ak máš cygwin+ssh tak nepotrebuješ putty a ak máš putty nepotrebuješ cygwin+ssh. mc potrebuješ len na vzdialenom systéme. K pôvodnej otázke: čo sa udeje, ak na vzdialenom systéme spusíš mc? A čo povie vzdialený systém ak urobíš
echo $TERM
?
telnet je dost omezeny protokolLOL, tak ten byl dobrej
In case you need to run FAR while working with a remote server via telnet, just run far.exe from the command prompt in your telnet session.
Tiskni
Sdílej: