Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Po po téměř roce vývoje od vydání verze 5.38 byla vydána nová stabilní verze 5.40 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 75 vývojářů. Změněno bylo přibližně 160 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Tiskni
Sdílej:
People say that Perl is hard to learn.Vtipné na tom je, že Perl se pořád vyvíjí a pořád to některé lidi dráždí (nevím, jestli pořád ty samé nebo jestli stihla vyrůst nová generace), i když podobné flamewary se vedly už před dvaceti a víc lety. Např. pod článkem Perličky z roku 2001.
Uh! Japanese is hard to learn!
Nemam rad perl. Je to jen takova splacanina bez cistyho navrhu. To, ze sezere vsechno a ruzne, je prave hodne blby. Trikrat Fuj!
use strict; use warnings; a razem vsechno nesezere. Na praci s textove orientovanymi daty je to bezkonkurencni nastroj.
To cim mluvis (cestina) je taky splacanina bez cistyho navrhu. Chtel bys radsi pouzivat nejakej krasnej cistej ortogonalni jazyk?
Programovaci jazyk neni (nema byt) jazyk vytvoreny pro pocitac, ale pro programatora. Tudiz by mel v ramci moznosti dovolovat aby se programator vyjadroval tak jak mysli. A ne nutit ho myslet jak jak je jedine mozne se vyjadrit. A prave proto, ze kazdy programator mysli trochu jinak tak Perl nabizi vdycky nekolik moznosti jak kod napsat. A nenuti ti tu jedinou spravnou.Dnešní komentáře za moc nestojí, lidi se už neumí ani pořádně pohádat, jen do diskuse někdo přijde, aby to tam zasmradil Applem nebo osobními útoky. V odkazovaném článku mne taky zaujala zmínka o Perlu 6:
Proto bylo rozhodnuto, že Perl 6 bude úplně přepsán (něco podobného jako v projektu Netscape-Mozilla). Kompatibilita bude zajištěna pomocí zpětné dekompilace bytekódu, takže Perl 6 bude rozumět starším „pětkovým“ skriptům a programům (asi ne všem, ale lepší než drátem do oka :-). Larry Wall naznačil, že Perl 5.8 bude pravděpodobně poslední verzí řady 5.Ještě k tomu nadávání – podobně to je s Javou, na ní si taky někteří udělali názor na základě EJB 2 nebo mizerně napsaných desktopových aplikací pro Javu 5 a od té doby opakují to samé nebo ani vlastní zkušenost nemají a jen to někde slyšeli. Podobně jeden kolega zakládal svůj názor na tom, že si před 10+ lety koupil notebook „s Linuxem“ a od té doby ten systém nesnášel a nechtěl se k němu ani přiblížit. Jenže to byl takový ten „Linux“ co tam výrobce dal, jen aby to neskončilo chybou BIOSu, ale bootovalo to jen do příkazové řádky. O podobně kvalifikované názory není na internetu ani jinde nikdy nouze.