Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Řešení dotazu:
S programem Bootit uz bojujes od roku 2005, viz tady a tady
Nebylo by lepsi se toho programu vzdat a postupovat s utilitkami, ktere nabizi linux?
Mimochodem takovy muj tip: rozdelovani disku by se nemelo prehanet, na 750GB disk staci v pohode 1-3 oddily (1 na / a 1 na /home, popr. jeste dalsi na /var). A nebo zkusit zacit od nuly s LVM, jak mi bylo doporucovano nedavno v diskuzi, pak se to da za behu menit.
To jsi teda zrejme svetovy unikat, kdyz potrebujes mit 10 ruznych OS na jednom disku. Dovedu si to vysvetlit jedine tak, ze delas profesionalniho testera ruznych OS, jine rozumne vysvetleni me nenapada.
Radil bych treba virtualizaci OS.
Na rozdeleni disku me jine programy nez parted a fdisk nenapadaji, qtparted bude asi jen front-end pro parted. Snad nikdo ale takovy problem jako mas ty neresi, proto bude asi tezke hledat pomoc. Kup si 2 externi disky, kazdy muze mit 4 hlavni oddily, to uz mas pak moznost tam dat celkem 12 ruznych OS
Tiskni Sdílej: