Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Special device /dev/sdb1 doesn't exists
nebo něco v tom smyslu). Když systém naběhne a já dám mount -a
tak už je všechno v pořádku.
Napadlo mě pustit ještě jednou mount -a
nějak opožděně ale není to ideální protože někteří démoni ten disk potřebují. Lepší by bylo zdržet ten první mount (doba bootu není kritická, moc často ten počítač nevypínám). Jak bych to mohl udělat?
Jo a je to archlinux.
Řešení dotazu:
Možná plácnu nesmysl, ale nevyřešilo by problém dát modul usb_storage
přímo do jádra, anebo ho dát do initrd
?
usb_storage
do mkinitcpio.conf
a pak pustil mkinitcpio -p
.
Já jsem nainstaloval archlinux na USB flash disk. Co se týká souboru mkinitcpio.conf
, tak podstatný pro USB storage je toto (tohle tam mám já):
MODULES="processor psmouse usbcore uhci_hcd ehci_hcd usb_storage libata ext2" HOOKS="base usb udev autodetect sata filesystems" COMPRESSION="gzip"
Zkus experimentovat. Až uděláš "správný" mkinitcpio.conf, tak spusť příkaz:
mkinitcpio -k 2.6.<cislo>-ARCH -c /etc/mkinitcpio.conf -g /boot/kernel26.img.
Strilim od boku, co uplne primitivnim zpusobem
{sleep 60 && mount /dev/sdb1 /kamtopujde} &
a to hodit treba do rc.local ?
Ted me jeste napada, kdyz se to da do rc.local, tak uz demoni podle me bezi, tak nestacilo by tam dat proste jen ten mount prikaz bez sleep?
Tiskni Sdílej: