Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Special device /dev/sdb1 doesn't exists
nebo něco v tom smyslu). Když systém naběhne a já dám mount -a
tak už je všechno v pořádku.
Napadlo mě pustit ještě jednou mount -a
nějak opožděně ale není to ideální protože někteří démoni ten disk potřebují. Lepší by bylo zdržet ten první mount (doba bootu není kritická, moc často ten počítač nevypínám). Jak bych to mohl udělat?
Jo a je to archlinux.
Řešení dotazu:
Možná plácnu nesmysl, ale nevyřešilo by problém dát modul usb_storage
přímo do jádra, anebo ho dát do initrd
?
usb_storage
do mkinitcpio.conf
a pak pustil mkinitcpio -p
.
Já jsem nainstaloval archlinux na USB flash disk. Co se týká souboru mkinitcpio.conf
, tak podstatný pro USB storage je toto (tohle tam mám já):
MODULES="processor psmouse usbcore uhci_hcd ehci_hcd usb_storage libata ext2" HOOKS="base usb udev autodetect sata filesystems" COMPRESSION="gzip"
Zkus experimentovat. Až uděláš "správný" mkinitcpio.conf, tak spusť příkaz:
mkinitcpio -k 2.6.<cislo>-ARCH -c /etc/mkinitcpio.conf -g /boot/kernel26.img.
Strilim od boku, co uplne primitivnim zpusobem
{sleep 60 && mount /dev/sdb1 /kamtopujde} &
a to hodit treba do rc.local ?
Ted me jeste napada, kdyz se to da do rc.local, tak uz demoni podle me bezi, tak nestacilo by tam dat proste jen ten mount prikaz bez sleep?
Tiskni
Sdílej: