Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Zdravím, rád bych si doplnil knihovničku e-knihama o Linuxu (vlastně to nemusí být ani Linux, prostě prakticky cokoli okolo IT).
Rád bych je nacpal do své mp4ky, problém je že podporuje jen .txt soubory, a ty se dost špatně sháněj (mám za sebou 3/4 hodiny, 6 registrací, nalezl jsem jednu knihu v txt).
Takže se vás ptám, kde bych sehnal knížky v txt? Už mi z toho ujížděj nervy :).
Díky
Řešení dotazu:
Vetsina knih o Linuxu ci obecne o IT pochazi z papirove podoby jez nekdo hodny naskenoval do pdf, hodil na rapidshare a warez fora.
Hodne tezko budete extrahovat prosty text z takovychto materialu. Snad pomoci komercnich OCR aplikaci - pochopitelne pro windows.
Abyste ziskal txt tak budete holt muset dvakrat, nemate-li windows tak trikrat warezit.
Verte mi ze je k dispozici mraky IT literatury (vetsina ovsem nelegalne).
To muze. Predpokladam ze ma vsak na mysli knihy neco jako Linux dokumentacni projekt a podobne aby mohl si je cist v mp4 prehravaci nebo co to je za strojek.
Manualove stranky aplikaci nejsou moc zazivne pokud si nemuze nastaveni vyzkouset a hned spustit.
Sám jsem toho našel dost na knowfree.net, odtamtaď vede většina odkazů na rapidshare, rapidlibrary.com. Mimo to v linuxu je pdf2text, případně html2text nebo pdf2html, s jejichž pomocí lze pdf prohlížet v textu - třeba v Midnight commanderu.
Bohužel ne na všechny to lze, mam třeba knížky od Forrestera (World Dynamics, Principles of System), ty jsou naskenované v tom pdf.
To pdfko od Pavla Satrapy o IPv6 je v mc čitelné
Tiskni
Sdílej: