abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1993 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu

    2.1.2010 17:01 Menkalinan | Prešov
    Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Přečteno: 495×
    Potreboval by som poradiť s výberom notebooku.Základné požiadavky sú aby bol prenosný (relatívne) ľahký - do 2kg,nemusí mať DVD mechaniku,na HW mám základné požiadavky-dvojjadrový procesor,apoň 3GB ram,pevný disk min. 250GB,grafiku s podporou Ubuntu (9.10) aj v 3D,prípadne najnovšie Kubuntu.Rozpočet je do 600 €,ale vrátane základného príslušenstva ako taška a myš. Výsledkom môjho doterajšieho hľadania je Lenovo IdeaPad U350 SU4100 ,ktorý viacmenej spĺňa moje požiadavky,nie som si však úplne istý podporou grafickej karty,prípadne či bude jej výkon dostatočný aspoň na pár základných hier-CS 1.6,nejaký postarší NFS či GT alebo GTA SA. Budem vďačný za každý návrh!
    Mám rád poriadok a mám rád linux...a najradšej mám poriadok v linuxe!

    Odpovědi

    petka avatar 2.1.2010 17:17 petka | skóre: 25 | blog: heydax | Klasterec N/O
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Nevim jestli KUbuntu , s nenazranym KDE4 pro NB , ale vyzkousena konfigurace + podpora HW , mam s notebookem ASUS serie F5 . Funguje mi na nem vsechen HW az po webcameru .
    Ubuntu server - Asus E35M1​-M ​- AMD Hudson M1 , 2x Technisat Skystar2 , 2x 1GB Lan , WiFi mod AP ,vdr,mysql,apache2...
    2.1.2010 17:26 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    našel jsem takový hodně stručný seznam mobilních karet podle výkonu, Intel GMA X4500M je pro hraní her bohužel nevhodná:

    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=302231

    je poměrně aktuální:

    Last edited by Charles P. Jefferies : 12-13-2009 at 02:58 PM. Reason: updated entire guide
    2.1.2010 17:51 Menkalinan | Prešov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    No Kubuntu by som aj nejako predýchal,ale vidím že s mojím rozpočtom veľa s grafikou nevyčarujem.Asi sa budem musieť uspokojiť iba so SameGnome:)
    Mám rád poriadok a mám rád linux...a najradšej mám poriadok v linuxe!
    2.1.2010 20:32 michal | skóre: 24 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    KDE4 to zvládne úplně v pohodě, to bych vůbec neřešil. Hry budou asi horší, ale na CS 1.6 to bude stačit. Na druhou stranu by měla mít intel grafika nižší spotřebu což se občas taky hodí.
    3.1.2010 02:05 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    studentovi bych ten Intel nedoporučoval, určitě si bude chtít zahrát hry...
    Jezekus avatar 3.1.2010 15:56 Jezekus | skóre: 19 | blog: jezkova_nora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Z osobni zkusenosti (prekvapilo me to) vim, ze i Intel X3100 zvlada hratelne GTA SA a pod. X4500 - ma zhruba jeste o takovych 10fps ve hrach vice Podival bych se po nejakem MSI osobne, vychazi pomerne zajimave cena/vykon
    3.1.2010 14:20 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    bohaty student... prejdi na M$

    NN
    3.1.2010 16:28 Mivan | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Zkus se podívat na Lenovo G550A (http://www.okcomputers.cz/lenovo-g550a/d-85314/) linux by na tom měl běžet bez větších problémů a NB je opravdu moc hezky zpracovaný
    corsse avatar 3.1.2010 17:15 corsse | skóre: 6 | Klánovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu

    ... jojo, taky me napadl. Sice nemam zkusenost s provozem linuxu na nem, jelikoz si ho pred vanoci kupoval tchan a chtel win, ktere u toho byli (i kdyz 32bit na 64bit CPU a 4GB pameti???). Ale ntb je to pekny, a treba flatout na nem chodi naprosto plynule. Jinak zde jsme ho koupili a zde je kdyztak porovnani grafiky ktera tam je. Bacha, je tam skutecne G 210M a ne uvadena G 105M...

    4.1.2010 13:16 Menkalinan | Prešov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Tak tie Lenova som si pozrel,bohužiaľ nespĺňajú požiadavku mobility-veľmi veľké/ťažké.Nosiť 4-5 kíl (bez ďalších skrípt,zošitov,atď) nie je med lízať,pritom mienim so sebou notebook nosiť viacmenej všade.Lenovo G550 má veľmi dobrý HW,no bohužiaľ,ad mobilita.MSI by na druhej strane bolo mobilné až-až (či už vcelku,alebo po dieloch),avšak HW dosť zaostáva.Tam by som musel spraviť až priveľa kompromisov.Takže z ponuky "subnotebookov" (s uhlopriečkou 11" až 13") mi vychádza snáď iba tento.
    Mám rád poriadok a mám rád linux...a najradšej mám poriadok v linuxe!
    4.1.2010 13:47 NeoV | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Prave ma napadlo,

    Ja som vybral NB priatelke z www.eq.sk shopu v BA (eQ Shop Obchodná (City Point)) - HP DV3 (konkretne DV3550el) za 576EUR a ma to uzasne parametre - 13,3", c2d P8400, 4GB RAM, 250GB, GF9300,...

    btw. na stranke nemaju aktualnu ponuku... staci im napisat email a oni ti poslu aktualne akciove NB z ponuky... Oni su oficialnym distributorom pre SVK pre projekt HP RENEW - tj jedna sa o NB, ktore boli dlho na sklade, alebo vystavene ako prezentacne - ale zaruku na SVK maju normalne 2 roky...
    stativ avatar 4.1.2010 15:45 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre študenta s (K)Ubuntu
    Já jsem si vybral Asus UL30A. Mé požadavky byly hmotnost do 2kg (váží 1.7), velká výdrž (papírově 12, reálně 10 hodin), aby to nemělo poulsbo (má to GMA 4500MHD) a ideálně nebyl to atom (je to ULV dvoujádro SU7300 na 1.3 GHz). V cenové kategorii do 20 tisíc je to spolu s UL20 asi nejlepší volba. Jen zajímavost – četl jsem recenzi ThinkPadu SL300 a kvalita konstrukce prý odpovídá Aceru…
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.