Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
VirtualHost:80 ServerName www.dom.cz directory /var/www/www /directory /VirtulaHost VirtualHost:80 ServerName abc.dom.cz directory /var/www/abc /directory /VirtulaHost VirtualHost:80 ServerName efg.dom.cz directory /var/www/efg /directory /VirtulaHost+ DNS zaznamy pro jednotlive subdomeny. Nebo "dynamicky" pres mod_rewrite prsmerovanim podle subdomeny do adresare:
www.domena.cz/www www.domena.cz/abc www.domena.cz/efgNN
ip1 A x.x.x.x ip2 A x.x.x.x ip3 A x.x.x.xTed už jen stačí nakonfigurovat soubor s apache?
ip1
, ip2
a ip3
jsou názvy těch virtuálních hostů a x.x.x.x
je veřejná IP adresa vašeho serveru, pak ano, teď už stačí jen nakonfigurovat Apache (a počkat, než vyprší platnost záznamů o neexistující adrese v DNS cache, pokud jste ty adresy zkoušel už předtím).
PS: upravil jsem formátování příspěvku, aby ty záznamy byly každý na novém řádku – tak jste to asi chtěl. Doporučuju před odesláním komentáře se podívat na náhled komentáře, který se vám zobrazí.
ip1 - ip3 jsou názvy subdomén, ano x.x.x.x je IP. +- Mi to funguje ale mám tu pár problémů... Jedna věc že sem si zkusil udělat 2Vhosty na ip1 a ip2... Funguje ale když sem dal ip3 (nebyl nastaven vhost) tak se mi ukázala stránka ip1... Já potřebuju aby ty daný stránky se zobrazili pouze z daných domén který jim příslušej.
Další otázka je, že mi registrátor domény musí každou subdoménu nastavovat DNS sám (i samotnou doménu 2. urovně). Ale p=ak z nich vypadlo todle:
pokud si spravne nastavite DNS zaznamy (zonovy soubor), muzete pomoci virtual
hostu nastavovat subdomeny v ramci vaseho serveru
Co tím mají namysli???
Díky
Exik
Funguje ale když sem dal ip3 (nebyl nastaven vhost) tak se mi ukázala stránka ip1... Já potřebuju aby ty daný stránky se zobrazili pouze z daných domén který jim příslušej.Musíte tam vždy správně uvést jméno virtualhosta, bez toho to samozřejmě fungovat nebude.
Buď že si zprovozníte svůj vlastní DNS server, nebo že u nich použijete hvězdičkový záznam. V obou případech je ale potřeba rozumět fungování DNS, jinak to snadno nastavíte špatně.Další otázka je, že mi registrátor domény musí každou subdoménu nastavovat DNS sám (i samotnou doménu 2. urovně). Ale p=ak z nich vypadlo todle:
pokud si spravne nastavite DNS zaznamy (zonovy soubor), muzete pomoci virtual
hostu nastavovat subdomeny v ramci vaseho serveruCo tím mají namysli???
takže stačí když mi registrátor nastaví:
* A x.x.x.x ?
A kdybych to chtěl dělat přes vlastní DNS server? Co to obnáší? Díky
takže stačí když mi registrátor nastaví: * A x.x.x.x
?
To bych rozhodně nedělal, pokud nevíte, co všechno to doopravdy udělá.
A kdybych to chtěl dělat přes vlastní DNS server? Co to obnáší?Naučit se, jak funguje DNS, nainstalovat si nějaký DNS server, naučit se jej spravovat a u registrátora pak nastavit tento server jako autoritativní pro danou doménu. Je dobré pro každou doménu mít DNS serverů víc (spousta registrátorů vám ani neumožní doménu nastavit jinak, než že tam máte aspoň dva DNS servery) – pak potřebujete provozovat DNS server alespoň na dvou místech, nebo použít jako záložní server server vašeho registrátora, pokud takovou službu nabízí. Pokud vás to opravdu zajímá, podívete se třeba na knížku Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS (vyšlo už 5. aktualizované vydání).
DocumentRoot /var/www RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.* [NC] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.*)\.servername.tld RewriteCond /var/www/%1 -d RewriteRule ^(.*) /%1/$1 [L]A pak budes mit adresarovou strukturu:
/var/www/abc/index1.html /var/www/efg/index2.html /var/www/hij/index3.htmla budes odkazovat takto:
sub1.domena.cz/abc/ sub2.domena.cz/efg/ sub3.domena.cz/hij/s tim ze vsechny DNS ka apalis na jedno IPcko. Ale adresare se stejne mudou muset vytvaret rucne, pokud na to nezavolas pres apache externi script, ale to by bylo zbytecne slozite. NN
NameVirtualHost 192.168.23.2:80 < VirtualHost 192.168.23.2:80> //medzera pred V je kvoli redakčnému systemu VirtualDocumentRoot "/var/www/html/virtual/%-3" RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]*)\.([^.]*)$ RewriteRule (.*) http://www.%{HTTP_HOST} ServerName www.test.sk ServerAlias *test.sk < /VirtualHost>a na dns servery mam * notaciu na DNS test.sk ďalšími nastaveniami som sa nezaoberal ale verím, že to trošku pomôže pri dalsom hladaní
NameVirtualHost *:80 < VirtualHost *:80> //bez mezery na zacatku DocumentRoot "/var/www/html/domena1.cz" ServerName www.domena1.cz < /VirtualHost> < VirtualHost *:80> //bez mezery na zacatku DocumentRoot "/var/www/html/domena2.cz" ServerName www.domena2.cz < /VirtualHost> < VirtualHost *:80> //bez mezery na zacatku DocumentRoot "/var/www/html/domena3.cz" ServerName www.domena3.cz < /VirtualHost> ... atd... kolik zvládne server ...Nastavení DNS:
Záznam pro mojedomena.cz mujserver IN A xx.xx.xx.xx (přidělená IP adresa - veřejná, pokud je to veřejný Web) a ostatní domény budou mít jen CNAME www CNAME mujserver.mojedomena.cz.Pokud nerozumíš DNS, pak opravdu raději využij služeb jiných firem, doporučuji třeba IGNUM (domena.cz), vedení DNS je u nich zadarmo, mám tam DNS všech domén, co mám na serveru ve virtuálu (cca 25 domén 2. řádu).
Tiskni
Sdílej: