Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
Jedno z navrhovaných řešení bylo použít screen
a uspání/probuzení session. Tzn. na serveru screen nainstalovat, spustit screen a v něm kompilaci, poté ji uspat a když bude třeba zkontrolovat ji, session opět probudit. To vše přes třeba ssh (command line). Jak na to je třeba tady
Druhá možnost je použít NX server (FreeNX nebo přímo od NoMachine). Tak budeš mít k dispozici grafiku a suspend/resume sezení taky. Nějaký návod jsem našel tady, ale podle toho, co máš za distro na serveru a klientovi budeš mít dostupné balíčky (má je Arch i Ubuntu.
Používám obě řešení a spokojenost. Je teda fakt že NX je komfort, ale když máš server bez Xorg, tak screen je taky super.
gnome-session vncserver -kill $DISPLAYA po skonceni procesu
gnome-session
(pre KDE startkde
), co je po odhlaseni, sa spusti zabitie VNC serveru. Inak VNC server ostava bezat a mozes si v nom spustit nieco dalsie. xstartup
je skript (musi byt spustitelny), ktory sa spusta ak z terminalu napises prikaz vncserver
. Analogia ku ~/.xinitrc
pre prikaz startx
.
Tiskni
Sdílej: