Byla vydána alfa verze GNOME 48. S novým přehrávačem zvukových souborů Decibely. Vyzkoušet lze instalační ISO GNOME OS. Vydání GNOME 48 je plánováno na březen.
Společnost OpenAI představila Operator, tj. agenta, který k provádění úkolů (najdi a rezervuj ubytování, kup ingredience potřebné pro uvaření tohoto jídla, …) používá vlastní webový prohlížeč. K tomu využívá Computer-Using Agenta (CUA). Operator je zatím dostupný pouze pro uživatele ChatGPT Pro ve Spojených státech.
SoftBank, OpenAI, Oracle a MGX představili projekt Stargate, do kterého v příštích čtyřech letech investují 500 miliard dolarů. Cílem projektu je vybudovat ve Spojených státech novou infrastrukturu pro umělou inteligenci (AI).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.2. Představení novinek také na YouTube. Bun je naprogramován v programovacím jazyce Zig.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 10.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Byla vydána nová stabilní verze 7.1 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 132. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Vývojáři Debianu oznámili, že v březnu bude zahájeno zmrazování Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Současně bylo oznámeno, že kódový název Debianu 15 bude Duke. Debian 14 bude Forky.
Free Software Foundation (FSF, Nadace pro svobodný software) oslaví v říjnu 40 let od svého založení. Při této příležitosti proběhla soutěž o logo k této události. Dnes bylo vyhlášeno vítězné logo. Navrženo bylo v GIMPu.
Google zpřístupnil Gemini Live, svůj nástroj pro hlasovou komunikaci s umělou inteligencí, v českém a slovenském jazyce pro Android a brzy i iOS. Gemini Live umožňuje vést s AI přirozené rozhovory.
Port počítačové hry Pitfall! z roku 1982 napsané pro Atari 2600 si lze zahrát ve webovém prohlížeči. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Řešení dotazu:
To si děláš p*del?
Chceš nám tedy říci že my kteří ti říkáme že je to nebezpečné jsme hloupí? Poslednímu člověku který mi cpal takovýhle názor bylo 15, bylo to poznat na jeho vyjadřování i morálním uvědomnění, mohu se zeptat kolik je tobě? Tipuji že nějak tak, protože člověk kterej v tý hlavě už něco má by se takhle nechoval.
Momentálně jsem hluboce nasrán, a díky tomu jsem se doprovolně degradoval na tvou úroveň.
Chapu ze pro hloupy lidi je root nebezpecna vec jen si myslim ze ja nejsem takovej pripad spis to je kuli usetreni hodne casu a zbytecnosti zadavanim hesla na sudo nebo vysvetlovanim ..Já se za hloupého vcelku považuji, ale najít soubor, ve kterém mám uvedeno
AllowRootLogin=falsejsem zvládnul během minutky. Ale stejně jako ostatní si myslím, že pokud bych chtěl pracovat v X pod rootem, byl bych zajisté ještě hloupější, než za jakého se považuji…
Tiskni Sdílej: