Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
set editor="/usr/bin/emacs -nw" set pop_host="pop.gmail.com:995" set pop_user="vystrcil.martin" set smtp_url="smtp://smtp.somt.cz"
Řešení dotazu:
set spoolfile="imap://username:password@server/INBOX"
set folder="imap://username:password@server/"
a úplně mi to stačí. Verze je Mutt 1.5.20
Pročtení následujících článků by Ti mělo pomoci:
Mutt I
Mutt II
Mutt III
Mutt - jak začít
Msmtp (Mutt)
Co se týče stahování pošty z pop doporučuji Fetmail spouštěný z Cronu a na třídění Procmail.
$ cat .fetchmailrc defaults protocol pop3, timeout 300, keep, mda "procmail -f-" poll "mail.example.org", user "username@example.org", password "";
Pro odesílání doporučuji msmtp viz výše. A na Muttu nechat jen vlastní práci s maily a jejich předání msmtp při odesílání.
Pokud chceš používat IMAP, tak je podle mého názoru dobrá volba přechod na Alpine, já na něj přešel po několika letech z Muttu a jsem velice spokojen, během několika dní mi Mutt přestal chybět.
#editor set editor="/usr/bin/emacs -nw" #odesílání pošty set smtp_url="smtp://smtp.somt.cz" #řazení podle data set sort_aux=reverse-date # a vláken set sort=threads # a podle abecedy set sort_browser=alpha # zobrazí jen vybrané hlavičky ignore * unignore From To Cc Subject Date Reply-T # moje hlavička my_hdr From: Martin Vystrčil # informace o mě a o stroji set hostname = "godie" set realname = "Martin Vystrčil" #nastavení příjmu a odesílání pošty set spoolfile = "pops://email:995/" set folder = "pops://email:995/" set record="$HOME/Mail/sent" set mbox="$HOME/Mail/mbox" set postponed="$HOME/Mail/postponed" set folder="$HOME/Mail" set record="+sent" set mbox="+mbox" set postponed="+postponed"
Tiskni Sdílej: