Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Malý a šikovný SMTP klient ideální pro spolupráci s Muttem.
Ukázkový konfigurační soubor ~/.msmtprc
:
# Set default values for all following accounts. defaults logfile ~/.msmtp.log # home.cz account home host mail.home.cz port 25 from fuky@home.cz auth plain user fuky@home.cz password heslo_home # work.cz account work host mail.work.cz port 25 from jan.fuchs@work.cz auth plain user smtp password heslo_work # Set a default account account default : home
Do ~/.muttrc
stačí přidat:
set sendmail="/usr/bin/msmtp" folder-hook =work 'set from=jan.fuchs@work.cz'
folder-hook =work 'set hostname=work.cz'
folder-hook =work 'my_hdr From: Jan Fuchs <jan.fuchs@work.cz>'
folder-hook =work 'set sendmail="/usr/bin/msmtp -a work"' folder-hook !=work 'set from=fuky@home.cz'
folder-hook !=work 'set hostname=home.cz'
folder-hook !=work 'my_hdr From: Jan Fuchs <fuky@home.cz>'
folder-hook !=work 'set sendmail="/usr/bin/msmtp"'
Soukromá pošta se třídí do různých mboxů a pracovní chodí do mboxu work. Vždy když se přepnu do pracovní schránky, tak se mi změní profil pro odeslání mailu na pracovní. V případě, že se přepnu do jakékoliv jiné bude aktivováno soukromé nastavení.
Tiskni
Sdílej: