Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Tiskni
Sdílej:
To je jen první fáze "spořiče", zanedlouho následuje druhá.
xset s off
xset s expose
xset s blank
xset s 300
xset dpms 900
No, nefotil jsem to já, ale pochybuji, že bych to nafotil líp. Ovšem má-li někdo fotku "dvojče" v lepším provedení, šup s ní do přílohy.
Ano jsem velice hrdý, pokud nemám možnost klikat všude kolem sebe a stále sledovat informace o SW a HW v appletech jsem nesvůj. )
A co je to za pohoří na te fotografii ? Nebo kde je to focené ?
Minimalistum jako ty by se melo zakazat vlastnictvi vykoneho zeleza, mit fvwm na nejakem dvoujadru s 2gb ram je proste zhyralost :)).
Někdo má výkoné železo na práci, někdo zase na utáhnutí Desktopu... Ovšem řekl bych, že největší nenažranci, co se týče paměti a procesoru, rozhodně nejsou KDE a Gnome, ale webový prohlížeč s flash/java pluginem, případně bastl OpenOffice. Slovem nenažranec myslím aplikaci, která zbytečně plýtvá systémovými prostředky, i když lze dosáhnout stejného výstupu při řádově menším vytížení.
A důvody proč právě FVWM?
Prostě funguje, a stále stejně, na konfiguráky už jsem X let nesáhnul, mění se jen verze FVWM, která je využívá.
A odkud jsem utekl? KDE => Gnome => Window Maker => XFce => FVWM forever.