Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Dobrý den,
vlastním notebook HP Compaq a nefunguje mi zvuk. Nejdřív mi nehrály jenom integrované reproduktory, tak jsem bezúspěšně zkusila následující postup:
Step 1: Open Terminal from "Applications->Accessories-> Terminal"
Step 2: Run the following commands (copy/paste each command into the Terminal and then hit )
wget http://www.linuxant.com/alsa-driver/alsa-driver-linuxant_1.0.19.2_all.deb
sudo dpkg -i alsa-driver-linuxant_1.0.19.2_all.deb
sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf
# Add following line at the end of the alsa-base.conf file and then save the change: options snd-hda-intel model=laptop
# Enter following command: sudo gedit /etc/modprobe.d/options.conf
# Add following line at the end of the options.conf file and then save the change: options snd-hda-intel model=laptop
Step 3: Reboot pc Step 4:Open Terminal from "Applications->Accessories->Terminal" and then enter following command: gnome-volume-control and make sure nothing is muted.
Nepomohlo, tak jsem ještě zaktualizovala balík alsa-driver-linuxant, podle jiného doporučení. To mělo za následek, že mi vypadl zvuk kompletně, čili není ani ve sluchátkách. (samozřejmě jsem se ujistila, že nic není ztlumené)
Nouze mě zahnala až sem, už si nevím rady.
jedná se o HP Compaq CQ61-319WM
ale vysvětlete mi, proč při aktualizaci alsa-driveru vypadl všechen zvuk.
V tuhle chvíli mám alsu verze 1.0.20
mám takový pocit, že alsa v tom asi tolik prsty nemá.
jako bych úplně ztratila kontakt se zvukovkou. zkoušela jsem aplay -l, ale vyhodilo mi to jen že no soundcards found
problém je, že nevím, jak ji dostat zpátky
Pokud se nepletu, stále platí jistá adresářová struktura ubuntu ...
Viz návod, kde je konfigurák v "/etc/modprobe.d/alsa-base.conf", podle jiného by měla vypadat konfigurace
alias snd-card-0 snd-hda-intel alias sound-slot-0 snd-hda-intel options snd-hda-intel model=hp-dv5 options snd-hda-intel enable_msi=1(Předpokládám, že při dobre nastaveném alsa-base.conf by v "dmesg" neměly být nějaké nesouhlasné poznámky, že tohle je nepodporovaný hw.)
1) Odstanit toto nastaveni v konfigurakach, ale bude ti hrat zvuk v reproduktorech a sluchatkach zaroven. A pockat na ostrou verzi Ubuntu 10.04
2) Stahnout (a pozdeji nainstalovat) a vyzkouset Alpha 3 verzi Ubuntu 10.04, ktery uz ma nove udev - odkaz
3) Zkusit najit balicek (nebo zkompilovat ze zdrojaku) udev 151. Ale mohou vzniknout chyby pri zavislostech :(
Ta dvojka bude asi nejlepsi reseni, protoze muzes nabootovat z LiveCD a vse vyzkouset bez nasledku.
V gentoo mam udev 151-r1, pokud by to řešil, mohl by snad být i v archu, tedy distribuci založené na balíčcích, stejně jako ubuntu. Je na Vás, proč tam máte zrovna to, co máte, a jak to snášíte.
Tiskni
Sdílej: