Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Dobrý den,
vlastním notebook HP Compaq a nefunguje mi zvuk. Nejdřív mi nehrály jenom integrované reproduktory, tak jsem bezúspěšně zkusila následující postup:
Step 1: Open Terminal from "Applications->Accessories-> Terminal"
Step 2: Run the following commands (copy/paste each command into the Terminal and then hit )
wget http://www.linuxant.com/alsa-driver/alsa-driver-linuxant_1.0.19.2_all.deb
sudo dpkg -i alsa-driver-linuxant_1.0.19.2_all.deb
sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf
# Add following line at the end of the alsa-base.conf file and then save the change: options snd-hda-intel model=laptop
# Enter following command: sudo gedit /etc/modprobe.d/options.conf
# Add following line at the end of the options.conf file and then save the change: options snd-hda-intel model=laptop
Step 3: Reboot pc Step 4:Open Terminal from "Applications->Accessories->Terminal" and then enter following command: gnome-volume-control and make sure nothing is muted.
Nepomohlo, tak jsem ještě zaktualizovala balík alsa-driver-linuxant, podle jiného doporučení. To mělo za následek, že mi vypadl zvuk kompletně, čili není ani ve sluchátkách. (samozřejmě jsem se ujistila, že nic není ztlumené)
Nouze mě zahnala až sem, už si nevím rady.
jedná se o HP Compaq CQ61-319WM
ale vysvětlete mi, proč při aktualizaci alsa-driveru vypadl všechen zvuk.
V tuhle chvíli mám alsu verze 1.0.20
mám takový pocit, že alsa v tom asi tolik prsty nemá.
jako bych úplně ztratila kontakt se zvukovkou. zkoušela jsem aplay -l, ale vyhodilo mi to jen že no soundcards found
problém je, že nevím, jak ji dostat zpátky
Pokud se nepletu, stále platí jistá adresářová struktura ubuntu ...
Viz návod, kde je konfigurák v "/etc/modprobe.d/alsa-base.conf", podle jiného by měla vypadat konfigurace
alias snd-card-0 snd-hda-intel alias sound-slot-0 snd-hda-intel options snd-hda-intel model=hp-dv5 options snd-hda-intel enable_msi=1(Předpokládám, že při dobre nastaveném alsa-base.conf by v "dmesg" neměly být nějaké nesouhlasné poznámky, že tohle je nepodporovaný hw.)
1) Odstanit toto nastaveni v konfigurakach, ale bude ti hrat zvuk v reproduktorech a sluchatkach zaroven. A pockat na ostrou verzi Ubuntu 10.04
2) Stahnout (a pozdeji nainstalovat) a vyzkouset Alpha 3 verzi Ubuntu 10.04, ktery uz ma nove udev - odkaz
3) Zkusit najit balicek (nebo zkompilovat ze zdrojaku) udev 151. Ale mohou vzniknout chyby pri zavislostech :(
Ta dvojka bude asi nejlepsi reseni, protoze muzes nabootovat z LiveCD a vse vyzkouset bez nasledku.
V gentoo mam udev 151-r1, pokud by to řešil, mohl by snad být i v archu, tedy distribuci založené na balíčcích, stejně jako ubuntu. Je na Vás, proč tam máte zrovna to, co máte, a jak to snášíte.
Tiskni
Sdílej: