abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:22 | IT novinky

    Steve Jobs a superpočítač Cray-1 budou vyobrazeny na pamětních jednodolarových mincích vyražených v příštím roce v rámci série Americká inovace. Série má 57 mincí, tj. 57 inovací. Poslední 4 mince budou vyraženy v roce 2032.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:22 | Pozvánky

    Byl zveřejněn průběžně aktualizovaný program konference OpenAlt 2025 o otevřeném softwaru a datech, IT bezpečnosti, DIY a IoT. Konference proběhne o víkendu 1. a 2. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | IT novinky

    Senát včera opětovně nepřijal návrh ústavního zákona, který měl do Listiny základních práv a svobod zakotvit právo občanů platit v hotovosti nebo být off-line. Návrh předložila skupina senátorů již v roce 2023. Senát dnes návrh neschválil, ale ani nezamítl. Pokud by ho přijal, dostala by ho k projednání Sněmovna a vyjádřila by se k němu vláda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    16.10. 23:55 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 13.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.10. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Společnost Eclypsium se na svém blogu rozepsala o bezpečnostním problému počítačů Framework. Jedná se o zranitelnost v UEFI umožňující útočníkům obejít Secure Boot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.10. 02:33 | Nová verze

    Editor kódů Zed (Wikipedie) po macOS a Linuxu s verzí 0.208.4běží také ve Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    15.10. 17:44 | IT novinky

    Apple dnes představil 14palcový MacBook Pro, iPad Pro a Apple Vision Pro s novým čipem M5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 38
    15.10. 13:55 | Nová verze

    Debian pro mobilní zařízení Mobian (Wikipedie) byl vydán ve verzi 13 Trixie. Nová stabilní verze je k dispozici pro PINE64 PinePhone, PinePhone Pro a PineTab, Purism Librem 5, Google Pixel 3a a 3a XL, OnePlus 6 a 6T a Xiaomi Pocophone F1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.10. 13:11 | IT novinky

    Operátor O2 představil tarif Datamanie 1200 GB . Nový tarif přináší 1200 GB dat s neomezenou 5G rychlostí, a také možnost neomezeného volání do všech sítí za 15 Kč na den. Při roční variantě předplatného zákazníci získají po provedení jednorázové platby celou porci dat najednou a mohou je bezstarostně čerpat kdykoli během roku. Do 13. listopadu jej O2 nabízí za zvýhodněných 2 988 Kč. Při průměrné spotřebě tak 100 GB dat vychází na 249 Kč měsíčně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    15.10. 12:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o útoku na zařízení s Androidem pojmenovaném Pixnapping Attack (CVE-2025-48561). Aplikace může číst citlivá data zobrazovaná jinou aplikací. V demonstračním videu aplikace čte 2FA kódy z Google Authenticatoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (37%)
     (46%)
     (20%)
     (21%)
     (24%)
     (18%)
     (21%)
     (18%)
     (18%)
    Celkem 235 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Dotaz: Postix: Zakázání lokálního doručování

    20.3.2010 00:23 Skřivy | skóre: 10
    Postix: Zakázání lokálního doručování
    Přečteno: 183×
    Ahoj,

    pár dnů se trápím s tím, jak zakázat lokální doručování. Resp. jak postfix přinutit k tomu, aby emaily, které z něj posílají uživatelé nepoužívaly lokální doručování.

    Jde o to, že jsem uživatelům zpřístupnil možnost dávat si do mailserveru vlastní domény ... a už se mi tu objevilo pár dobráků, kteří mi tam dali seznam.cz a podobně, takže neodcházela pošta na tyhle servery.

    Konfigurace je klasika: Postfix, Maildrop, Mysql, Courier (virtual s mysql).

    Díky za rady

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    20.3.2010 09:22 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postix: Zakázání lokálního doručování
    Jde o to, že jsem uživatelům zpřístupnil možnost dávat si do mailserveru vlastní domény ... a už se mi tu objevilo pár dobráků, kteří mi tam dali seznam.cz a podobně, takže neodcházela pošta na tyhle servery.
    Největší blbost zrušit, uživatel nemá co se vrtat v nastavení mailserveru, postfix je pro odesílání z vlastní sítě a příjem emailu pro vaši doménu a do toho uživatelé nemají co šahat.

    Apokud chcou stahovat poštu z jiných serverů nic jim nebrání aby si třeba do cronu dodaly stahování fetchmailem to bude fungovat.

    PROSTĚ UŽIVATEL NEMÁ CO MĚNIT V KONFIGURACI POSTFIXU.

    Pokud mají vlastní doménu ať si udělají vlastní mail server, případně pokud to pro ně chceš dělat tak to nastav ty aby ten tvůj přijímal i pro jiné domény.
    20.3.2010 10:09 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postix: Zakázání lokálního doručování
    Použijte dvě různé instance Postfixu. Sice se často používá způsob, že jedna instance dělá SMTP server i SMTP relay, ale to odporuje unixové tradici, že by každý program měl dělat právě jednu činnost. Většinou to u Postfixu nevadí, ale vám by myslím oddělení pomohlo.

    Když už jste povolil uživatelům zadávat vlastní domény do Postfixu, udělal bych tam alespoň kontrolu na MX nebo A záznam, tj. pokud takový záznam neexistuje nebo nevede na váš server, nepovolit přidat vlastní doménu. Aspoň budou mít uživatelé kontrolu a nebudou se divit, že si doménu v Postfixu nastavili a stejně jim na ni pošta nechodí.
    21.3.2010 11:24 Skřivy | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postix: Zakázání lokálního doručování
    Jo, tohle reseni se mi taky libi. :) Diky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.