abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:55 | Nová verze

    Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | Nová verze

    Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 12:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | Zajímavý článek

    Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.

    Vlado99 | Komentářů: 1
    dnes 03:00 | Zajímavý software

    Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Český statistický úřad (ČSÚ): Průměrná hrubá měsíční mzda ICT specialistů v roce 2025 meziročně vzrostla o 6 % na téměř 100 tisíc korun. Nejlépe placeni byli vývojáři softwaru. Dlouhodobým trendem zůstává nízké zastoupení žen, a to jak mezi specialisty, tak studenty těchto oborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 14:11 | IT novinky

    Ochranný svaz autorský (OSA) připravuje žalobu na společnost Suno, která umožňuje generování hudby pomocí umělé inteligence (AI). ČTK to sdělil předseda představenstva OSA Roman Strejček. Suno podle něj bez souhlasu využívá k trénování svých modelů hudbu autorů, které svaz zastupuje. Nedávný investigativní materiál magazínu The Atlantic ukázal, že firmy jako Suno nebo Udio k trénování modelů používají rozsáhlé databáze obsahující miliony skladeb. V databázích, které časopis zveřejnil, lze dohledat i písně řady českých a slovenských umělců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vyřešen byl problém s macOS 27 Golden Gate. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    EU dnešním dnem zavedla clo ve výši 3 eur na balíky nízké hodnoty dovážené ze zemí mimo EU. To zahrnuje širokou škálu výrobků běžně nakupovaných on-line, jako jsou oděvy, hračky, elektronika a další spotřební zboží v hodnotě až 150 EUR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2035 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: IPCop 1.4.20 a 4 portová lan DFE-580TX při instalaci zobrazí pouze 2 porty

    2.4.2010 14:03 SoGood | skóre: 2
    IPCop 1.4.20 a 4 portová lan DFE-580TX při instalaci zobrazí pouze 2 porty
    Přečteno: 410×
    Ahoj všichni, mám dotaz ohledně instalace IPcop jádra 1.4.20 na mašinu s atomovou deskou INTEL D410PT Packton (http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42646) z důvodu low hluku a spotřeby. Mašinu jsem osadil síťovkou od dlinku DFE-580TX která má 4porty a 33mhz pci - ideální pro atom desku páč má 1pci..po základní instalaci IPcop chce rozvhnout mapu sítě jak bude vypadat, jelikož IPcop jde na přímo do internetu, doma mám partu serverů, LAN a wifi zařízení dal sem že chci red orange blue green a tady nastal kámen úrazu, IPCop našel byť na kartě jsou 4 pouze 2 síťovky + (integrouvanou na desce) takže první co mě napadlo že to muže být zastaralým biosem, bios sem upgradnul a nepomohlo, furt to samé, z nudy jsem nainstaloval na mašině XPčka a ty viděly všechny 4 síťovky. Jinak abych se přesvědčil jsem kartu šoupnul do jiného pc a zkusil instalaci IPCopu a karta je opravdu v pořádku a všechny 4 síťovky funkční a IPcop je viděl.

    Nevím čim by to mohlo bejt, napadá mě jedině že IPCop nezná poměrně nový chipset na desce tudíž to PCI blbne. Tak se ptám jestli nemá někdo zkušenosti s přidáváním ovladačů do jádra :-) nebo nápadem v čem je zakopanej pes x) všechny názory uvítám a odzkoušim. :-)

    cya a dik -.-

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    2.4.2010 16:08 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCop 1.4.20 a 4 portová lan DFE-580TX při instalaci zobrazí pouze 2 porty
    Kdyz nabootujes nejake standartni distro, zjisti si jake ovladace to natahuje, pro tu kartu a doklepni si je do instalace IPCop..

    NN
    MaSo avatar 2.4.2010 18:04 MaSo | skóre: 15 | blog: MaSo | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCop 1.4.20 a 4 portová lan DFE-580TX při instalaci zobrazí pouze 2 porty
    mám tutéž kartu na serveru a mám natažen modul sundance (v debianu) a vidím všechny 4 porty
    Webové síťové nástroje: http://nettools.mzettik.cz (pracuje se na tom - pomalu :-) )
    3.4.2010 00:54 SoGood | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCop 1.4.20 a 4 portová lan DFE-580TX při instalaci zobrazí pouze 2 porty
    jenže IPCop tu síťovku zná a má funkční ovladače už rovnou v sobě, tím to není .. když se přendala síťovka na jinej počítač a začala instalace z toho samýho média tak vidí všechny 4 porty .. ale jakmile se dá do toho novýho tak vidí IPcop jenom 2 porty...
    Řešení 1× (SoGood (tazatel))
    12.4.2010 22:56 SoGood | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCop 1.4.20 a 4 portová lan DFE-580TX při instalaci zobrazí pouze 2 porty
    ok vyřešeno .. zeptal jsem se jednoho člověka .. mailem

    Rosťa wrote: > Hoj, mám takový dotaz ohledně pro mě něčeho divnýho. Koupil sem si desku s atomem konkrétně http://www.alza.cz/intel-d410pt-packton-d154449.htm (nádherná to mašina .. komplet s diskama žere 28W) a nahrál na to ten IPCop a s hrůzou sem při instalaci zjistil že to vidí z těch 4 portů jenom 2 ... bylo mi to divný tak sem tu kartu vyzkoušel na jinym kompu .. tak sem pustil instalaci upozorňuju že z toho samýho média (vyrobil sem si boot flash) a instaloval sem a zjistil že na tom jinym počítači to vidí všechny porty .. nechápu proč na tý atomí desce ty 4 nevidí a na tý jiný jo .... ? napadl mě ovladač na chipset páč ta deska je poměrně nová ale ovladačem na síťovku to neni když na jednom kompu to běží a na druhym ne .... jakej na to máš názor ty ? .. dik a zatim cya -.- > > btw ještě mě teď došlo že sem pak na desku nahrával novej bios a ani potom to nešlo ...

    Ahoj, pokud se do toho podivas hloubeji, zjistis, ze karta je realizovana jako PCIradic a ctyry sitove chipy na dodatecnem busu, ktery je realizovan skrze ten controler. Je tedy mozne, ze ovladac chipsetu tve desky neumi vicero portu za controlerem. Mozna nekde mam 4port intela, ten ma jinej pciset a tedy mozna bude fungovat jinak. Ale kde je mu konec netusim. Mimochodem, prijde ti jako spatne reseni pouzit vlany? 1Gbit managed switch s osmi porty od 3comu vyjde na neco kolem 2200kc... To bys vystacil s tou onboard gigovkou a pcislot zustal volny pro sata3 :) D.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.