Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zálohovat by se mělo: - "dokumenty" klientských stanic. (sdílené složky nebo nějaký klient sw co zvládne posílat přírustkové zálohy přímo sám na bk-server třeba cobian nebo bacula) - nás IS systém, který je sdílený na síti přes složky a je to DBF databáze. (prosím neraďte mi, že máme vyměnit IS za jiný - já ho nevybíral) - sdílena data z W2K Servru, nebo kdyby byla možnost i celou systémovou partišnu s windowsem, pro pozdější případnou obnovu. - do budoucna * poštovní server(debian + postfix), který postavím. (s tím mám opět nějaké zkušnosti) * archív(debian + samba) modelů a výkresu z konstrukce (momentálně se jede na nějakém pomalinkém NASku - na kterém pracuje cca 10-15lidi současně včetně mě s poměrně oběmnýma datama:) * router(debian, apache, php, mysql, dns, dhcp, atd. + možná nějký squid) (momentálně jedem na nějakém hw routříčku, co se každou chvíli sekne) * asterisk (ten já určitě stavět nebudu :) * klientské sytémové partišny asi pomocí SystemRecueCD nabootovaného po TFTP s nového routeru, který ještě není. 1. Co říkáte na HW ? Bude tam podpora debianu ? 2. Jaký mam zvolit raid? HW, SW(mdadm)? vše v mirroru. (mám obavy z HW raidu, když mi bude odcházet disk, že to nikde neuvidím v logu - nemám zkušnost) 3. Jak mám rozdělit disky a jaké FS použít(system ext3 10GB, swap4GB, data zbytek, ale netuším jaký použít na ně FS) 4. Jaký open source sw by jste doporučili pro backup výše zmíněných i budoucích požadavků? Mám vybráno rdiff-backup, baculu a cobiana. (nebo kombinace techto sw)
Řešení dotazu:
1GB / 2GB /tmp 3GB /var 3GB /usrSWAP stačí i 2GB.
Tiskni
Sdílej: