Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Samozrejme nepocitam takove technologie jako je KSM.To bys měl, odhaduju, že minimálně 500MB tím ušetříš. (Záleží na tom, jak stejné ty stroje budou.)
Co me vrta hlavou jaky procesor pouzit, pripadne kolik.Osobně bych to - vzhledem k udávané zátěži - viděl na 4 jádro, popřípadě dvě. Jak je napsáno výše, ten server popisovaný v článku (nebo nějaký srovnatelný) by na to měl být v pohodě.
Pokud byste měl dost RAM, můžete zkusit na disk dát jen backing image a změny držet na ramdisku.Můžeš se trochu rozepsat o tom, jak je tohle myšleno? Předpokládám, že ty změny jsou myšleny na úrovni filesystému nějakým skládacím fs (aufs a podobné) Nebo se pletu a nechá se v RAMdisku držet změny na úrovni bloků oproti image?
Vzal bych procesor AMD kvůli NPTIntel je ještě pořád neumí?
Nebo se pletu a nechá se v RAMdisku držet změny na úrovni bloků oproti image?Jojo, buď pomocí
-snapshot
, nebo robustněji přes qemu-img create -b base
.
Intel je ještě pořád neumí?Hm, tak pokud bych si měl vybrat mezi deseti modely od AMD které jsou na trhu už rok a mezi jedním "Yesterday announced" od intelu, tak to není moc složitá úvaha ;)
Jojo, buď pomocí -snapshot, nebo robustněji přes qemu-img create -b baseProzkoumám, díky.
Hm, tak pokud bych si měl vybrat mezi deseti modely od AMD které jsou na trhu už rok a mezi jedním "Yesterday announced" od intelu, tak to není moc složitá úvaha ;)Ne že bych byl nějaký příznivce Intelu, ale ten článek je rok starý
-drive blabla,cache=writeback
. Na hostovi pak nastavte vyšší opoždění při zápisu (sysctl dirty_writeback_centisecs atp).
RAMdisk musí být sice stejně velký ale může být i děravý, takže do úzkých se dostanete, až když opravdu zapíšete víc než je volného místa.
Ta funkce nemá jen šetřit místo, ale je také obdobou "snapshotování" z jiných VM, tj. základ, ke kterému se lze vrátit plus změny. Navíc lze ten základ sdílet mezi jednotlivými stroji. Pomocí qemu-img také můžete ten změnový soubor zapracovat do toho základního.
Figure 8 shows Oracle 10G OLTP with and without nested paging with RHEL 4.4 running under Xen 3.1. With nested paging, the performance increased by approximately 94%. With para-virtualized (PV) drivers for NIC and storage, the performance increased by 249%.Takže těch Vašich 349 dělají PV ovladače. Každopádně NPT je dobrý bonus a když se mám rozhodnout mezi procesorem který ho má, a který ho nemá, ale má místo něj IOMMU, které mi je na prd, tak si raději pořídím ten bonus. Selský rozum diktuje, že na případ 30 VM by mohlo mít NPT vliv.
Tiskni
Sdílej: