abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Zajímavý projekt

    Francouzská veřejná správa má v rámci vládní iniciativy LaSuite Numérique ('Digitální sada') v plánu od roku 2027 přestat používat Microsoft Teams a Zoom a přejít na videokonferenční platformu Visio, hostovanou na vlastním hardwaru. Konkrétně se jedná o instance iniciativou vyvíjeného open-source nástroje LaSuite Meet, jehož centrální komponentou je LiveKit. Visio nebude dostupné pro veřejnost, nicméně LaSuite Meet je k dispozici pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    dnes 12:11 | IT novinky

    Eben Upton oznámil další zdražení počítačů Raspberry Pi: 2GB verze o 10 dolarů, 4GB verze o 15 dolarů, 8GB verze o 30 dolarů a 16GB verze o 60 dolarů. Kvůli růstu cen pamětí. Po dvou měsících od předchozího zdražení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 05:11 | Zajímavý software

    Shellbeats je terminálový hudební přehrávač pro Linux a macOS, který umožňuje vyhledávat a streamovat hudbu z YouTube, stahovat odtud skladby a spravovat lokální playlisty. Pro stahování dat z YouTube využívá yt-dlp, pro práci s audiostreamy mpv. Je napsán v jazyce C a distribuován pod licencí GPL-3.0, rezpozitář projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    dnes 03:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.1.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. S podporou hardwarového dekódování videa. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl po deseti měsících od vydání verze 1.3 vydán ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:11 | Komunita

    Guido van Rossum, tvůrce programovacího jazyka Python, oslavil 70. narozeniny. Narodil se 31. ledna 1956 v nizozemském Haarlemu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 12:22 | Zajímavý software

    OpenClaw je open-source AI asistent pro vykonávaní různých úkolů, ovládaný uživatelem prostřednictvím běžných chatovacích aplikací jako jsou například WhatsApp, Telegram nebo Discord. Asistent podporuje jak různé cloudové modely, tak i lokální, nicméně doporučován je pouze proprietární model Claude Opus 4.5 od firmy Anthropic v placené variantě. GitHubová stránka projektu OpenClaw.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 03:00 | Komunita

    Projekt VideoLAN a multimediální přehrávač VLC (Wikipedie) dnes slaví 25 let. Vlastní, tenkrát ještě studentský projekt, začal již v roce 1996 na vysoké škole École Centrale Paris. V první únorový den roku 2001 ale škola oficiálně povolila přelicencování zdrojových kódů na GPL a tím pádem umožnila používání VLC mimo akademickou půdu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.1. 18:11 | Humor

    Moltbook je sociální síť podobná Redditu, ovšem pouze pro agenty umělé inteligence - lidé se mohou účastnit pouze jako pozorovatelé. Agenti tam například rozebírají podivné chování lidí, hledají chyby své vlastní sociální sítě, případně spolu filozofují o existenciálních otázkách 🤖.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    31.1. 18:00 | Humor

    scx_horoscope je „vědecky pochybný, kosmicky vtipný“ plně funkční plánovač CPU založený na sched_ext. Počítá s polohami Slunce a planet, fázemi měsíce a znameními zvěrokruhu. Upozornil na něj PC Gamer.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (31%)
    Celkem 731 hlasů
     Komentářů: 24, poslední dnes 21:31
    Rozcestník

    Dotaz: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)

    1.5.2010 11:37 Jakub
    postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    Přečteno: 1907×
    Zdravím všechny, když už jsem myslel, že je konfigurace hotova a bude to fungovat, tak jsem narazil v logu na tento problem:
    May  1 10:39:21 server postfix/pipe[10901]:D5A4F464174:to uzivatel#domena.cz@autoreply.server.cz,orig_to=uzivatel@domena.cz>, relay=vacation, delay=0.42, delays=0.09/0.06/0/0.28, dsn=5.3.0, status=bounced (Command died with status 2: "/var/spool/vacation/vacation.pl". C
    ommand output: Can't locate MIME/EncWords.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl .) at /var/spool/vacation/vacation.pl line 99. BEGIN
     failed--compilation aborted at /var/spool/vacation/vacation.pl line 99. )
    Mohl by mi prosím někdo poradit, co to znamená, v čem je problém?v tom vacation.pl je na 99řádku
    use MIME::EncWords qw(:all);
    Ten vacation jsem dělal podle návodu zde Na serveru běží ubuntu 8.04 LTS. Byl bych moc vděčný za jakkoukoliv pomoc.


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Ruža Becelin avatar 1.5.2010 13:20 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    Nemas nainstalovani Perl modul MIME::EncWords.

    Nainstaluj modul ve spravci baliku...
    1.5.2010 14:09 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    jj diky, doinstaloval jsem toto a pak další nasledující, které chybělo.. Teď prozměnu chybí toto:
    relay
    =vacation, delay=0.48, delays=0.13/0.04/0/0.31, dsn=5.3.0, status=bounced (Command died with status 2: "/var/spool/vacation/vacation.pl". Co
    mmand output: Can't locate Mail/Sender.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/p
    erl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl .) at /var/spool/vacation/vacation.pl line 102. BEGIN f
    ailed--compilation aborted at /var/spool/vacation/vacation.pl line 102. )
    ten mail sender,sem ve správci nenašel, nevím jestli se jedná o toto? pro ubuntu/debian jsem ten balíček nenašel vůbec.
    Jakub Lucký avatar 1.5.2010 14:59 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    ale je...

    V Debianu (a derivovaně taktéž v Ubuntu) jsou pro APT perlovské moduly pojmenovány tak, že je to libnazev-modulu-perl
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    1.5.2010 15:55 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    Paneboze !!! Co takhle si precist dokumentaci ??? Nebo se podivat do vacation.pl ? A hned zjistis, ze ti minimalne dalsi dva baliky bodou chybet, protoze celkem potrebujes 4 perl moduly ...

    Tohle me vzdycky dostava, takovy stupidni dotazy plne lenosti...

    Nebo staci si poradne precist tu chybu ....
    Never give up ! Stay ATARI !
    1.5.2010 16:30 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    nevím proč se do mě hned navážíš, díval jsem se do vacation.pl, dělal jsem v něm přeci nastavení.Takže jsem pochopil, že ty balíky mě chybí.Psal jsem, že jsem to nemohl na netu najít a ani jsem si nebyl jistý,jestli je to opravdu to co jsem našel.A mimochodem, tobě můj přístup přijde lenivý, ale věř, že u toho trávím spoustu času..
    1.5.2010 16:55 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    Nemyslej jsem to tak ve zlem :-)

    Ale proste me to dostalo, ve vacation.pl je to napsane primo, co presne potreujes ...
    Never give up ! Stay ATARI !
    1.5.2010 19:14 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    tak jsem to doinstaloval, asi dve hodiny se zkouším posunout dál..
    May  1 18:15:07 server postfix/pipe[11599]: EC4D546449F: to=uzivatel#server.cz@autoreply.server.cz, relay=vacation, delay=0.68, delays
    =0.16/0.02/0/0.51, dsn=5.3.0, status=bounced (Command died with status 2: "/var/spool/vacation/vacation.pl". Command output: -f sender not p
    resent on command line at /var/spool/vacation/vacation.pl line 186. )
    
    na řádku 186 je:
    $opts{f} and $smtp_sender = $opts{f} or die "-f sender not present on command line";
    
    nechápu proč je tam za uživatelem "křížek" podle info co jsem našel by tam měl být normálne zavináč. postmap -q uzivatele z sql to vyhodí ve stejné formě s křížkem. no nečekal jsem, že autoodpovídač bude tak komplikovaný..:(
    Jakub Lucký avatar 1.5.2010 19:51 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    to vypadá, jako by autoresponder čekal adresu, na kterou má poslat tu autoodpověď...

    Jakým způsobem se ten autoresponder spouští?
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    1.5.2010 20:22 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    uživatel,kterého jsem uváděl v tom logu, si vytvořil přes postfixadmin přesměrování.V sql databázi se tomuto uživateli zobrazilo : sudo postmap -q 'uzivatel@domena.cz' mysql:/etc/postfix/mysql_virtual_alias_maps.cf uzivatel@domena.cz,uzivatel#domena.cz@autoreply.server.cz Takže jakmile jsem poslal tomuto uživateli mail,mail se mu doručil,a dále následuje ta chyba v logu řádek 186..

    Jakub Lucký avatar 1.5.2010 21:00 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    Opakuji: Kdo/co spouští ten autoresponder... Jak vypadá ten řádek, kterým se ten autoresponder spouští... Nikoliv, jak vypadá vnitřek autoresponderu...
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    1.5.2010 21:24 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    myslíš toto?/etc/postfix/master.cf vacation unix - n n - - pipe flags=DRhu user=vacation argv=/var/spool/vacation/vacation.pl
    Jakub Lucký avatar 1.5.2010 21:30 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    Jo, to bude ono... Teď ještě zajímavá otázka, existuje k tomu vacation skriptu nějaká nápověda?

    Konkrétně nás zajímá, co přesně znamená "-f"
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    1.5.2010 21:48 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    ty jooo, díky!dobře si mě nakopnul:)v tom návodu byla asi chyba, protože jsem ten master.cf upravil na vacation unix – n n – - pipe flags=Rq user=vacation argv=/var/spool/vacation/vacation.pl -f ${sender} ${recipient} a už to šlape!Diky!
    Jakub Lucký avatar 1.5.2010 21:53 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix, postfixadmin, problem s vacation(autoodpovidac)
    No sláva :-)
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.