Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Protože USB zvukových karet, které by mi vyhovovaly, jsem našel několik, ale žádná nemá podporu v Linuxu.
Prohledal jsem stránku http://bugtrack.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Main, ale vůbec tam karty Behringer nejsou vypsané, ani některé další. A to i přesto, že v Linuxu fungují. Potom jsem si myslel, že skoro nic v Linuxu nejede a přitom jede. Jak se mám potom řídit.
Jiná věc. Jak poznám, jestli mám v systému ovladače snd_usb_audio, aplay a alsamixer? Jaké jsou názvy balíků? Zkoušel jsem se dívat do balíčkovače v Mandrivalinuxu (Ubuntu zatím nemám hotové), prohledal jsem nainstalované i nenainstalované balíky a žádné balíky s názvy snd_usb_audio, aplay a alsamixer, jsem tam nenašel, ikdyž mám přidané všechny zdroje softwaru. Našel jsem jenom alsamixer-gui a alsamixer-gnome, a to oba nenainstalované. Přitom příkaz alsamixer mi funguje. Jinak v Ubuntu Studio by měly být ovladače snd_usb_audio, aplay a alsamixer už v základní instalaci?
modprobe snd-usb-audio
.
Alsamixer, aplay atd. jsou v balíku alsa-utils.
3. Ten Behringer by dle googlu měl být standardní usb-audio ale bacha na http://sourceforge.net/mailarchive/message.php?msg_name=2b142b190907200420p12dbbc5fn14f91e4a7ae2f5f9%40mail.gmail.comMám tomu rozumět tak, že u této karty je vstup a výstup propojený a nejde vypnout. V tom případě je to na pytel, protože když budu používat Jack, Jack-rack a podobné aplikace, uslyším zároveň s zefektovaným zvukem i původní zvuk a to nechci. Nebo se to dá nějak zachránit?
Tiskni
Sdílej: