Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
#!/bin/bash if [ podminky ]; then echo "Server je jiz spusteni!" else PODMINKA NA SPUSTENI VE SCREENU S PRIRAZENYM PIDEMAsi bych si to predstavoval jako neco ve smyslu "screen -A -m -d -S `PRIKAZ`
ps
nebo /proc/<pid>/*. Nějak se ty aplikace nejspíš liší, tak se zamyslete čím a pak je podle toho rozlište v té vaší podmínce. Nejdříve si zjistěte pidof aplikace
, a pak pro získané pid
s zjistěte, jestli je to ta co myslíte, nebo není.
(Nevím bohužel co myslíte tím "jiný core" a "jiné umístění"). Pokud třeba startovací adresář tak to by snad šlo také zjistit z prostředí.
#!/bin/bash MANGOSDIR=/home/mangos/server if (ps -C mangos-worldd ) then echo "status : OK" else echo "status : DOWN" cd ${MANGOSDIR}/bin screen -d -m -S session_name ${MANGOSDIR}/bin/mangos-worldd fiObdobne i pro realmd, pokud take mrzne. A nakonec pridat zaznam do cronu aby to treba kazdou minutu kontroloval.
screen
je proč přesně? Aby docílil toho, co dělá nohup
? Nebo se ten server za běhu interaktivně ovládá a tak na to mám sezení, do kterého se mohu přihlásit?
Nicméně zpět k tazateli: když jste zmínil dvě různé cesty k binárce, tak to bude asi Vaše nejsnazší řešení. Když spustíte s plnou cestou a pak třeba i z ps
to vylámete snadno (ps -o cmd
).
Vaše konstrukce s podmínkou není problém, prostě si napíšete funkci bezi(identifikator_instance)
, která bude vracet true
/false
podle stavu dané instance a podmínka se podle toho zachová.
Pokud byste to mocí mermo chtěl řešit přes PID, musel byste si ho někam pro jednotlivé instance zapisovat při startu (zřejmě /var/run
a pak s ním pracovat).
screen
se v tomhle pripade pouziva proto, ze ten deamon funguje zaroven jako konzole (neni nutna, ale casto se tak vyuziva).
Kazdopadne zapisovani PID po startu by melo byt v tomto pripade samozrejmosti.
Ale nerozumim tomu proc tam mangos-worldd
bezi 2x, pokud na tom serveru jede jediny realm, tak neni duvod, aby tam ten proces byl vicekrat. Pokud je tak pojmenovan ten restartovaci skript, tak to je samozrejme chyba, ten by mel byt napr. mangos-restarter.sh
.
/proc/<pid>
obou procesů? Nenašel jste žádný rozdíl? Na pid se už vykašlete, tím "přiřadit asi nepude" jsem myslel "přiřadit určitě nepude".
nejak evidoval ten mangos-worldd ktery potrebuju
Jak jsem již řekl, zamyslete se a řekněte, jak rozlišujete vy ten magnos-worldd
který potřebujete.
Server je zkompilovaný na stejný verzi a jako /bin pro spusteni je mangos-worldd jenze ten se kompiluje u vsech verzi, tudiz v ps, top je 2x mangos-worldd
Liší se tedy poloha binárky? Může pomoct /proc/<pid>/exe
a podobně.
fork()
žádné parametry nemá.
Krom toho, že i kdyby to šlo, tak by to byl problém, protože dané pid byste také musel být schopen rezervovat, aby je náhodou nedostalo něco jiného.
Asi na to budete muset jít jinak. Napadají mě dvě varianty:
ps
nebo se pohrabat v /proc/<PID/>
.
lsof
nebo zahrabat v /proc/$$/fd/
.
Tiskni
Sdílej: