Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
#!/bin/bash if [ podminky ]; then echo "Server je jiz spusteni!" else PODMINKA NA SPUSTENI VE SCREENU S PRIRAZENYM PIDEMAsi bych si to predstavoval jako neco ve smyslu "screen -A -m -d -S `PRIKAZ`
ps
nebo /proc/<pid>/*. Nějak se ty aplikace nejspíš liší, tak se zamyslete čím a pak je podle toho rozlište v té vaší podmínce. Nejdříve si zjistěte pidof aplikace
, a pak pro získané pid
s zjistěte, jestli je to ta co myslíte, nebo není.
(Nevím bohužel co myslíte tím "jiný core" a "jiné umístění"). Pokud třeba startovací adresář tak to by snad šlo také zjistit z prostředí.
#!/bin/bash MANGOSDIR=/home/mangos/server if (ps -C mangos-worldd ) then echo "status : OK" else echo "status : DOWN" cd ${MANGOSDIR}/bin screen -d -m -S session_name ${MANGOSDIR}/bin/mangos-worldd fiObdobne i pro realmd, pokud take mrzne. A nakonec pridat zaznam do cronu aby to treba kazdou minutu kontroloval.
screen
je proč přesně? Aby docílil toho, co dělá nohup
? Nebo se ten server za běhu interaktivně ovládá a tak na to mám sezení, do kterého se mohu přihlásit?
Nicméně zpět k tazateli: když jste zmínil dvě různé cesty k binárce, tak to bude asi Vaše nejsnazší řešení. Když spustíte s plnou cestou a pak třeba i z ps
to vylámete snadno (ps -o cmd
).
Vaše konstrukce s podmínkou není problém, prostě si napíšete funkci bezi(identifikator_instance)
, která bude vracet true
/false
podle stavu dané instance a podmínka se podle toho zachová.
Pokud byste to mocí mermo chtěl řešit přes PID, musel byste si ho někam pro jednotlivé instance zapisovat při startu (zřejmě /var/run
a pak s ním pracovat).
screen
se v tomhle pripade pouziva proto, ze ten deamon funguje zaroven jako konzole (neni nutna, ale casto se tak vyuziva).
Kazdopadne zapisovani PID po startu by melo byt v tomto pripade samozrejmosti.
Ale nerozumim tomu proc tam mangos-worldd
bezi 2x, pokud na tom serveru jede jediny realm, tak neni duvod, aby tam ten proces byl vicekrat. Pokud je tak pojmenovan ten restartovaci skript, tak to je samozrejme chyba, ten by mel byt napr. mangos-restarter.sh
.
/proc/<pid>
obou procesů? Nenašel jste žádný rozdíl? Na pid se už vykašlete, tím "přiřadit asi nepude" jsem myslel "přiřadit určitě nepude".
nejak evidoval ten mangos-worldd ktery potrebuju
Jak jsem již řekl, zamyslete se a řekněte, jak rozlišujete vy ten magnos-worldd
který potřebujete.
Server je zkompilovaný na stejný verzi a jako /bin pro spusteni je mangos-worldd jenze ten se kompiluje u vsech verzi, tudiz v ps, top je 2x mangos-worldd
Liší se tedy poloha binárky? Může pomoct /proc/<pid>/exe
a podobně.
fork()
žádné parametry nemá.
Krom toho, že i kdyby to šlo, tak by to byl problém, protože dané pid byste také musel být schopen rezervovat, aby je náhodou nedostalo něco jiného.
Asi na to budete muset jít jinak. Napadají mě dvě varianty:
ps
nebo se pohrabat v /proc/<PID/>
.
lsof
nebo zahrabat v /proc/$$/fd/
.
Tiskni
Sdílej: