abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | IT novinky

    T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:44 | Nová verze

    Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.9. 21:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    9.9. 18:33 | Nová verze

    Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 12:22 | IT novinky

    Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 11:44 | Pozvánky

    Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.

    Petr Krčmář | Komentářů: 7
    8.9. 22:00 | IT novinky

    Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.9. 18:44 | Zajímavý článek

    Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.

    🇵🇸 | Komentářů: 29
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (2%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 13:00
    Rozcestník

    Dotaz: Pomala Samba

    20.5.2010 22:04 Michal.To
    Pomala Samba
    Přečteno: 455×
    Ahoj, mam linuxi fileserver a v nem Sambu. V konfiguraci jsem nic nemenil krom nastaveni sdilenych adresaru. Problem je v tom, ze to funguje jen rychlosti 6MB/s at je na druhe strane linux nebo windows. To mi prislo malo tak jsem cvicne rozchodil nfs a ten bezi 55MB/s.

    Problem je v tom, ze Samba dle mych zkusenosti o neco lepe snasi odpojeni site za chodu, kdyz se meni soubory "pod rukama" a podobne vytrznosti, ktere se tady bezne stavaji ;-) NFS se pak s oblibou dostanou do uninteruptable sleep stavu a nejdou zabit ani pres kill -9 za coz bych vyvojare nejradei take zabil ;-)

    Proc je ale ta zpropadena Samba tak pomala?

    Odpovědi

    20.5.2010 22:48 linuxik | skóre: 32 | Milovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomala Samba
    Nemas nastavenou vysokou uroven logovani? Co si pamatuji tak log level vyssi nez 3 je pro ostry provoz nepouzitelny.
    21.5.2010 00:56 Michal.To
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomala Samba
    Mel jsem tam implicitni (coz je myslim 3). Dal jsem tam jednicku a beze zmeny.

    Pouziva tady nekdo sambu na gigabitu a jede to normalne rychle?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.5.2010 01:42 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomala Samba
    Mám podobnou zkušenost: Samba mi dá 15 MB/s, NFS mi dá 80 MB/s (samotné pole zvládá 155 MB/s).
    H0ax avatar 21.5.2010 06:47 H0ax | skóre: 36 | blog: Odnikud_nikam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomala Samba
    zkoušel tohle nastavení?
    socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_RCVBUF=65536 SO_SNDBUF=65536 SO_KEEPALIVE
    use sendfile = no
    read raw = yes
    write raw = yes
    
    uid=0(root) gid=0(root) skupiny=0(root)
    21.5.2010 07:45 qwertysimo | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomala Samba
    Riešil som to pred 2 rokmi. http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/220409. Neskôr chcem ešte skúsiť samba 3.5.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.