Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Firma TRANSCEND doporučuje originál formát ext-HDD FAT32 přeplácnout na NTFS a poskytuje k tomu i SW.
Připojit/mount-nout NTFS v Ubuntu není problém, ani na NTFS zapisovat.
Co poradíte?
V čem jsou výhody a nevýhody?
Procento využití kapacity je lepší u NTFS?
+ NTFS údajně se lépe obnoví.
+ NTFS má menší náchylnost k fragmentaci.
+ FAT32 dobrý a zaběhlý standard s malou režií.
+ NTFS údajně se lépe obnoví.
Tady mne vyvádí ze "zaběhlých omylů"?
NTFS vs. FAT32
Myslím, že se musí k vůli UDF doinstalovávat ovladače do starších hodně rozšířených operačních systémů (MS-Windows XP, možná i Vista). Tuším, že většinou užívají něco od NERO či Roxio.
Vzhledem k tomu, že tam budu mít fotky a videa a budu to vláčet sebou po různých známých s různými systém, tak to není dobré.
convert písmeno jednotky: /fs:ntfs, někdy napíše, že nemá přístup na disk pro výhradní mod, tak se convert udělá po bootu. NTFS dokáže být o hodně rychlejší při kopírování menších souborů než FAT32, no já bych volil NTFS jistě.
Tiskni Sdílej: