Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Tato otázka vůbec nepatří do tohoto fóra, protože je to problém čistě OS Windows. Bez logických oddílů se asi neobejdeš, Linux z nich bez problémů zavedeš, ale u Windows s největší pravděpodobností narazíš.
How to install and boot 145 operating systems in a PC:
3 Dos
5 Windows
137 Linux
V OS WNT všech řad vždy platilo a i nadále bude platit:
1) systémová partition (obsahuje systémové soubory) musí být umístěna na aktivním primárním oddíle;
2) bootovací partition (obsahuje adresář %windir%) může být kdekoliv, včetně libovolné logické jednotky na interním nebo externím HDD.
OS Vista není v tomto směru žádnou výjimkou.
WINDOWS-XP do EXTENDED PARTITION
Mnohonasobna instalace WindowsXP
Cim mate ty obrazy vytvoreny ? Nepredpokladam ze jde o uplny obraz (tzv totalni bitova kopie)
Zaloha systemoveho disku je velmi siroky pojem - je tu mnoho moznosti jez mezi sebou nejsou kompatibilni.
Naklonovat na jeden disk 20 instanci windows je uz nerealne pac se zakonite nemohou vsechny nachazet na primarni partition.
Pokud tedy zustanem u 4 instanci tak i tak velmi tezko pochodite pac windows nelze jen tak bezproblemu provozovat prekopirovane na HDD v jinem stroji. U visty a seven pokud to udelate tak nebodou jiz aktivovana (aktivace je zavisla na infu z BIOSu) a po vice jak triceti dnech se do systemu ani neprihlasite.
Pokud mate zalohu vytvorenou pomoci acronis true image tak tu lze spustit ve vmware playeru.
Pokud mate za ukol provest zalohu instalace windows ve 20 noteboocich (ci obecne PC) pouzijte acronis true image boot CD (toto si opatrete jak chcete - je to cele Vase vec)
ATIH je vlastne taky Linux. Nabootujete z USB flashky se zavadecem Syslinux ci Grub (pokud se Vam s tim nechce parat tak jen vypalte iso image na CD a bootujte ATIH z nej) a system zazalohujete na pripojeny externi USB HDD. V instalaci OS na notebooku nezustanou stopy po zadnem SW a USB HDD se soubory zaloh nemusi nikdo videt.
Pokud trvate na legal reseni, tak poridte USB HDD od WD (My Book treba) pouzijte ATIH jez je zdarma pro majitele disku WD toto neni formalita, ale system ATIH zjistuje vyrobce disku a teprve pokud je nalezen HDD od WD tak naskoci graficke rozhrani aplikace.
Pokud byste chtel, tak iso bootovaciho CD acronise od WD jeste nekde mam. To jem pokud Vas to zaujme tak abyste se s tim neparal zbytecne.
Staci se ozvat.
Jeste pripominam ze windows aplikace ATIH vubec nemusi byt v PC jez chcete zalohovat ci obnovovat nainstalovana.
Ted jsem to pochopil takto:
Do firmy jste nakoupili PC a chcete provest test HW = OK to je v poradku, ale proc si komplikovat zivot ze jo.
Na Vasem miste bych provedl systemove zalohy a hotovo.
V pripade zavady reklamovat u dodavatele.
Nechte uzivateli admin ucet na nekolik dni at si nainstali SW dle potreby, provedte kontrolu licenci a potom udelejte kompletni zalohu jak jsem psal vyse.
Naroubovat system z notebooku samozrejme jde na jakykoli jiny PC, ale narazite na problemy s aktivaci. Pokud nevadi warez. tak si lze poradit, ale oficielne nikoliv.
nepůjde nabootovat ze sítě a využít iSCSI?
http://www.youtube.com/watch?v=hBc9WePkliE
http://www.ccboot.com/
https://www.research.ibm.com/haifa/projects/storage/iboot/index.html
http://www.thogan.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=8:windows-xpvista7-iscsi-boot&catid=2:uncatagorized&Itemid=2
Tiskni
Sdílej: