Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Zdravím
Mám najnovšie *buntu presnejšie LinuxMint LXDE.
Mám svoj priečinok kde mám moje skripty a iné spustitelné súbory. K týmto chcem mať prístup z konzole a so spúštača aplikácii (grun, dmenu a podobne).
Preto som cestu pridal do premennej $PATH v profile bash takto:
obsah súborov:
/home/tomolc/.bash_profile: source /home/tomolc/.bashrc
/home/tomolc/.bashrc: source /media/b_usb/tomolc/skripty/bashrc
media/b_usb/tomolc/skripty/bashrc: export PATH=$PATH:/media/b_usb/tomolc/skripty:/media/b_usb/programy/bin
v súbore bashrc mám zadefinované okrem toho aj ďalšie funkcie preto som celú konfiguráciu sústredil do jedného súboru.
Keď sa prihlásim ako root (s príslušne upravenými cestami) všetko funguje. v termináli mám dostupné skrypty aj v GTK spúšťači a dmenu sú dostupné. Keď sa prihlásim ako user tomolc skripty sú dostupné len v terminýly. Dmenu ani grun ich nevidia. Spúštače vidia len štandardné /usr/bin /bin a podobne
Pre bežného užívatela treba ešte niekam tieto cesty dopísať?
Čiastočne nastal posun vpred.
Keď rundialog pustím z konzole tak všetko funguje. Keď ho pustíím priamo z LXDE (z X) tak moje pridané cesty nezahrnie do vyhladávnai spustitelných súborov.
Zrejme treba nejako Xserveru predať exort požadovanýchh ciest.
Vie niekto ako?
Ďakujem
Tiskni
Sdílej: