abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: x64 flash

    Jardík avatar 10.7.2010 12:38 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    x64 flash
    Přečteno: 858×
    Nemá někdo 64bit flash plugin? Oni mi ho vyhodili z repozitářů ArchLinuxu. Pokud možno co nejnovější verzi.
    Věřím v jednoho Boha.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Marek Niklíček avatar 10.7.2010 12:48 Marek Niklíček | skóre: 17 | Rimavská Sobota / Banská Bystrica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    pacman -U http://arm.kh.nu/extra/os/x86_64/flashplugin-10.0.45.2-1-x86_64.pkg.tar.gz
    Jardík avatar 10.7.2010 12:51 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Dík
    Věřím v jednoho Boha.
    mess avatar 10.7.2010 14:02 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    http://www.archlinux.org/news/501/ Ten odkazovaný flashplugin obsahuje bezpečnostní díru, navíc Adobe 64bit Flash na Linux už nepodporuje/nevydává.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    Jardík avatar 10.7.2010 14:25 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    No a? Jenže jiný není, alternativy nefungují, 32bit šmejďárny instalovat nebudu. Radši si nechám plugin s bezpečnostní dírou, se kterou mi stejně nikdo nic neudělá, prohlížeč spouštím jako jiný uživatel, který má právo zápisu pouze do adresáře Downloads a .mozilla/firefox.
    Věřím v jednoho Boha.
    mess avatar 10.7.2010 15:30 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Tak to potom jo.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    luta avatar 10.7.2010 16:16 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash

    mohl by si k tomu hodit nějaky pěkny how to :-)

    mess avatar 10.7.2010 23:10 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    sudo su - user -c "browser url"
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    mess avatar 10.7.2010 23:12 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Nebo
    sudo -u user browser url
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    luta avatar 10.7.2010 23:41 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash

    dík vyzkouším..našel jsem podobný http://calum.org/posts/running-firefox-as-another-user-using-sudo

    čekal jsem že to bude horší :-D

    10.7.2010 13:53 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    yaourt flashplugin
    Jardík avatar 10.7.2010 14:28 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Někteří jsou natvrdlí.
    Věřím v jednoho Boha.
    10.7.2010 20:39 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Tak tedy pardon.
    Nemá někdo 64bit flash plugin?

    yaourt flashplugin

    
    1 aur/flashplugin-dev 10-1 (Out of Date) (1)
        Adobe Flash Player with builtin debugger
    2 aur/flashplugin-lahf-fix 0.1-2 (22)
        Workaround for some flash crashes on x86_64 machines with older machines 
    3 aur/flashplugin-native64 10.0.45.2-1 [installed] (131)
        Adobe Flash Player - Native x86_64 [WARNING!!! known security 
        vulnerabilities] 
    4 aur/flashplugin-prerelease 10.1.53.64-1 (174)
        Adobe Flash Player Prerelease
    5 aur/flashplugin-prerelease-debug 10.1.53.60-1 (2)
        Adobe Flash Player Prerelease Debug Build
    6 aur/flashplugin-universal 10.0.42.34-1 (Out of Date) (108)
        Adobe Flash Player - i686 and x86_64
    7 aur/flashplugin9 9.0.159.0-1 (Out of Date) (19)
        Macromedia flash plugin for Netscape/Mozilla (nonfree)
    8 aur/lib32-flashplugin 10.1.53.64-2 (172)
        32-bit Macromedia flash plugin for Mozilla-based browsers (nonfree)
    9 aur/lib32-flashplugin-prerelease 10.1.53.64-8 (7)
        32-bit Adobe Flash Player Prerelease
    
    

    jinak je to stejná verze na kterou tě odkázal Marek.
    takže nemáš zač.
    Jardík avatar 11.7.2010 13:09 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Ale já potřeboval flash a né nějakej yaourt+závislosti, abych to mohl nainstalovat. Ale je pravda, že se asi snažil poradit.
    Věřím v jednoho Boha.
    11.7.2010 14:35 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    V pohodě.
    Já si zase myslel že AUR a ABS používá každej Archista :).

    Btw:
    K těm 64bit. Když 32 je šit.
    To ti nevadí že balíčky jsou kompilované jen s flagem SSE2 a -O2 optimalizací ?

    Jen malé rýpnutí xD
    Jardík avatar 11.7.2010 18:18 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Já AUR i ABS používám, ale neinstaluju zbytečnosti (yaourt). A balíčky si z ABS kompiluju na míru pro svůj procesor a s -flto flagem.
    Věřím v jednoho Boha.
    Valerius avatar 14.7.2010 13:45 Valerius | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Yaourt není zbytečnost... je to úžasně pohodlné =) Prskneš to do koncole a nemusíš zapínat prohlížeč, rozbalovat rachivy atd. Já jsem lenoch, takže jsem za něj dost vděčný :-D
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
    stativ avatar 14.7.2010 13:57 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Yaourt je bastl.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    robotics avatar 10.7.2010 17:21 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    To si delate prdel. Takže v příštím stable debianu 64bit nebude flash? Tak to su v prd..eli.
    Jardík avatar 10.7.2010 17:59 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Třeba se adobe rozhoupe a vydá konečně ten slibovaný flashplayer 11 se slíbenou 64bit verzí (včetně Windows).
    Věřím v jednoho Boha.
    robotics avatar 10.7.2010 18:55 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Jako mě by to bylo jedno že jo, kdyby většina webdesignérů nepoužívala flash na tlačítka vstupní, videa a podobně.
    11.7.2010 00:18 moo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    ha ha ha
    Jardík avatar 11.7.2010 13:11 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Taky si to myslím. Jak znám adobe, tak radši vydá flash 10.2, 10.3, 10.4, 10.99, 10.999, jenom aby nemusela vydat tu jedenáctku (přesně tak to udělali s 10.1)
    Věřím v jednoho Boha.
    Jendа avatar 10.7.2010 21:24 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    IMHO nebyl ani v současné.
    robotics avatar 10.7.2010 22:50 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Ale dal se doinstalovat.
    25.7.2010 22:34 fsal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    Hele lidi, takže když mám 64-bit arch, tak "jediný" co můžu provozovat (tj. 64 bit verze)je 10.0.45.2-1 a teď mi jen zbývá si počkat na novou 64 bitovou verzi?

    Jestli jo, tak to je na nic, hlavně mě štvou s tou bezpečnostní dírou

    Díky za odpověď
    26.7.2010 07:36 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x64 flash
    No pokud ti vadí používat nspluginwrapper s hromadou 32bitových knihoven, tak jo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.