Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
ifstat
. Pravděpodobně dělám někde nějaký kopanec, ale zaboha nemůžu přijít na to, kde ifstat -i eth0 | grep "[0-9]\+[\.][0-9]\+"
, tak je všechno OK a na STDOUT mi naskakují dva sloupce s čísly.
Pokud ale přidám na konec ještě další rouru (např. ifstat -i eth0 | grep "[0-9]\+[\.][0-9]\+" | awk '{print $2}'
, tak jsem v *** a na STDOUTu je ticho jak na západní frontě... strace
strace
jsem z toho magor úplně. Všechno se tváří OK až na to, že to nic nedělá (pokud pominu hlášky z strace
) ifstat
vypisuje na začátku sekvence "záhlaví", které potřebuju vymazat. Takže nejjednodušší filtr, co mě napadl je ifstat -i eth0 | sed -n /[\.]/p
(případně s grepem, je to jedno, chová se to stejně), čímž mi na výpis lezou jen čísla. A pak bych to potřeboval nasměrovat na standarni vstup skriptu, který mi vykresluje "realtime" graf (přes gnuplot
). Takže defacto tohle: ifstat -i eth0 | sed -n /[\.]/p | muj_gnuplot_skript
A problém je, že ty první dva příkazy si ten STDOUT syslí pro sebe okmažitě, jak za ně fláknu jakoukoliv rouru. Jakmile killnu ten ifstat
, tak mi ten poslední v řadě vyblije na výstup to, co očekávám. Ale do té doby ani ťuk.
ifstat > ifstat.log
a odebirat pres tail nebo ten gnuplot skript?
gnuplot
, ale co mě na tom především zaráží, že to nejde jednoduše (resp. ani složitě) řetězit pomocí klasické roury. Vysloveně mi to "rozmr*alo na atomy moje životní jistoty" a pořád jsem hledal chybu někde u sebe. Ale vypadá to, že krpa je někde jinde... :-|
Tiskni
Sdílej: