Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
ifstat
. Pravděpodobně dělám někde nějaký kopanec, ale zaboha nemůžu přijít na to, kde ifstat -i eth0 | grep "[0-9]\+[\.][0-9]\+"
, tak je všechno OK a na STDOUT mi naskakují dva sloupce s čísly.
Pokud ale přidám na konec ještě další rouru (např. ifstat -i eth0 | grep "[0-9]\+[\.][0-9]\+" | awk '{print $2}'
, tak jsem v *** a na STDOUTu je ticho jak na západní frontě... strace
strace
jsem z toho magor úplně. Všechno se tváří OK až na to, že to nic nedělá (pokud pominu hlášky z strace
) ifstat
vypisuje na začátku sekvence "záhlaví", které potřebuju vymazat. Takže nejjednodušší filtr, co mě napadl je ifstat -i eth0 | sed -n /[\.]/p
(případně s grepem, je to jedno, chová se to stejně), čímž mi na výpis lezou jen čísla. A pak bych to potřeboval nasměrovat na standarni vstup skriptu, který mi vykresluje "realtime" graf (přes gnuplot
). Takže defacto tohle: ifstat -i eth0 | sed -n /[\.]/p | muj_gnuplot_skript
A problém je, že ty první dva příkazy si ten STDOUT syslí pro sebe okmažitě, jak za ně fláknu jakoukoliv rouru. Jakmile killnu ten ifstat
, tak mi ten poslední v řadě vyblije na výstup to, co očekávám. Ale do té doby ani ťuk.
ifstat > ifstat.log
a odebirat pres tail nebo ten gnuplot skript?
gnuplot
, ale co mě na tom především zaráží, že to nejde jednoduše (resp. ani složitě) řetězit pomocí klasické roury. Vysloveně mi to "rozmr*alo na atomy moje životní jistoty" a pořád jsem hledal chybu někde u sebe. Ale vypadá to, že krpa je někde jinde... :-|
Tiskni
Sdílej: