abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:22 | Pozvánky

    Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Zajímavý software

    GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Pozvánky

    V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Komunita

    Vývojáři Debianu zhruba v polovině vývojového cyklu Debianu 14 s kódovým názvem Forky rozhodli, že Debian musí dodávat reprodukovatelné balíčky, tj. kdokoli si může nezávisle ověřit, že daný binární balíček vznikl překladem a sestavením z konkrétních zdrojových kódů. Aktuálně je reprodukovatelných 98,29 % balíčků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Bezpečnostní upozornění

    Německý e-shop Škoda Auto byl hacknut. Útočníci získali přístup k uživatelským údajům (jméno, adresa, e-mail, heslo, telefon, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 11:22 | Pozvánky

    Na webu konference Den IPv6 2026, která se uskuteční 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, je nyní k dispozici kompletní program této tradiční akce věnované tématům spojeným s protokolem IPv6. Na celodenní pásmo přednášek je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek 242 korun. Registrační formulář najdou zájemci opět na webu akce. Konferenci Den IPv6 2026 organizují i letos společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 1
    11.5. 23:33 | Zajímavý software

    Byl představen emulátor terminálu Ratty (GitHub) s podporu 3D grafiky přímo v terminálu. Inspirací byl operační systém TempleOS od Terryho Davise. Ratty je napsán v jazyce Rust. Využívá knihovnu Ratatui pro tvorbu rozhraní a herní engine Bevy pro 3D vykreslování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    11.5. 17:55 | IT novinky

    Evropské instituce i některé americké státy dál zpřísňují pravidla pro ověřování věku na internetu. Cílem je zabránit dětem v přístupu k obsahu pro dospělé. Úřady ale narážejí na zásadní problém – stále více lidí používá VPN, tedy služby umožňující skrýt identitu i skutečnou polohu na internetu. Právě VPN nyní Evropská parlamentní výzkumná služba (EPRS) označila za „mezeru v legislativě, kterou je potřeba uzavřít“ [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 37
    11.5. 17:22 | Nová verze

    Multiplatformní open source aplikace pro psaní poznámek Joplin (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 3.6. Nově lze mít v poznámkách embedovaný externí obsah, např. YouTube videa.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.5. 16:44 | Komunita

    Open Hardware Summit 2026 organizovaný OSHWA (Open Source Hardware Association) proběhne o víkendu 23. a 24. května v Berlíně na Technické univerzitě Berlín.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1592 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Jak změnit pořadí virtuálních ploch v KDE 4?

    Matelko avatar 14.8.2010 14:09 Matelko | skóre: 2
    Jak změnit pořadí virtuálních ploch v KDE 4?
    Přečteno: 341×
    Po přidání další virtuální plochy a následném odebrání poslední přidané se mi změnilo pořadí. Zmizela mi ta co byla první (nastavená a upravená jako výchozí) a na její místo se přesunula plocha č. 4. Po opětovném přidání se 1. znovu objevila i se všemi nastaveními, ale už jako č.5.

    Nevíte někdo jak změnit jejich pořadí bez toho abych musel po každém dočasném přidání další plochy a jejím odebrání, znovu nastavovat plochu která se zobrazí jako první po startu KDE. Případně jestli je možnost dát jako výchozí jinou než tu první.

    Odpovědi

    14.8.2010 23:46 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak změnit pořadí virtuálních ploch v KDE 4?
    Opravdu myslíš plochu, nebo aktivitu?
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    Matelko avatar 15.8.2010 00:12 Matelko | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak změnit pořadí virtuálních ploch v KDE 4?
    Ano, myslím plochu. V těch aktivitách jsem měl dřív taky trochu bordel, teď už si to hlídám aby měl na každé ploše pouze jednu. I když si nejsem jistý jestli nemůže nějakou chybou dojít k přesunu aktivit z jedný plochy na druhou, ale spíš ne, změnilo se i číselné označení ploch.
    16.8.2010 00:15 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak změnit pořadí virtuálních ploch v KDE 4?
    "Mít na každé ploše jednu aktivitu" nelze. Je možné mít každou aktivitu jako plochu, i když v různých verzích KDE měla tato funkce různý překlad. Pokud je to tento případ, pak bych věřil tomu, že se aktivity posunují - otázka je, jestli chyba, nebo vlastnost.

    Jakou verzi KDE používáš? Je to zřejmě klíčová informace.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    Matelko avatar 21.8.2010 03:30 Matelko | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak změnit pořadí virtuálních ploch v KDE 4?
    Teď po aktualizaci už 4.5.0 (od minulého týdne), předtím 4.4 a něco. (PCLinuxOS) Už v tom mám dokonalý guláš, ke KDE 4 plazmě by byl třeba návod, stačil by možná o 1000 stránkách. Dříve jsem měl na noteboku 4 plochy, poté co jsem si s tím hrál a nastavoval, se mi startovala Plocha č. 4 místo Plochy 1. po té co jsem na ní nově nastavil to co jsem měl připraveno pro úvodní plochu po startu počítače (původně to bylo na Ploše 1). Po několika dnech jsem dal odstranit tu novou aktivitu ze 4. a naskočila tam původní 4. až když jsem dal odstranit i tuto tak se teprve objevila prázdná plocha (výchozí nastavení). Tak jsem začal tahle odstraňovat aktivity i z ostatních ploch až do výchozího nastavení, na jedné ploše (2) jsem takhle odstranil asi 4 aktivity než se objevila výchozí.. Na stolním se to nikdy nestalo vždy startovala Plocha 1.(tedy až do té doby než jsem přidal tu 5. dočasnou). Na základě téhle zkušenosti jsem se tedy domníval, že pro každou z virtuálních ploch je možný nastavit si i několik aktivit a nějakým způsobem mezi nimi ještě přepínat. Vycházel jsem i z toho, že v Ovládacím centru KDE v nastavení virtuálních ploch mám zatrženou možnost: Rozdílná aktivita pro jednotlivé plochy (to bylo v KDE 4.4) teď tam je Different widget for each desktop.

    Teď v KDE 4.5.0 (na stolním počítači) mi přibylo pod pravým tlačítkem položka Aktivities, pokud na ní kliknu, zobrazí se mi dole 8 barevných rozstřihaných čtverců a všechny mají název Pracovní plocha pokud na některý kliknu tak se současná Plocha změní na základní nastavení a pouze žlutý vrátí na to co mám pro tuto Plochu už nastavený. Jdou tam i čtverce přidat (tlačítko - New aktivite).

    Notebuk mám v opravě, tak teď nemůžu s původní KDE 4.4 experimentovat

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.